MEKSYK LICZY NA MILIONY TURYSTÓW W GRUDNIU BIEŻĄCEGO ROKU

Pat Hyland - Jan 23, 2012
0

W okolicach grudnia bieżącego roku, ze względu na przepowiednię Majów o końcu świata, dużej liczby turystów może spodziewać się południowo-wschodnia część Meksyku.

 

Generalnie – przepowiednia dotycząca końca świata nie wydaje się być dobrą wiadomością, jednak o ile się nie ziści, to może być powodem do zadowolenia dla Meksyku.

Plemię Majów, około tysiąc lat po śmierci Chrystusa przewidziało, że koniec świata nastąpi w grudniu 2012 roku. Choć poziom wiary w takie nieuzasadnione proroctwa jest niezwykle niski, to zdarzenie może przyciągnąć dużą liczbę odwiedzających do Meksyku. Tak czy inaczej, rzekomy koniec świata może być okazją do zarobienia dużych pieniędzy…

W związku z tym Meksyk zamierza wydać aż 8 mln dolarów na promocję Majów – ich kultury, historii oraz zwyczajów. O samych Majach wiadomo bowiem jedynie tyle, że są jednym z plemion od dawna zamieszkujących obszar Ameryki Łacińskiej. Ich przepowiednia o rzekomym końcu świata może być natomiast dobrą okazją do poznania dziedzictwa kulturowego tego plemienia.

Choć to może się wydawać nieco dziwne, przepowiednie o końcu świata potrafiły przyciągać turystów przez wiele lat. Przepowiednia Majów z tego turystycznego punktu widzenia, wydaje się być zatem szczególnie atrakcyjna.

Południowo-wschodni Meksyk jest fantastycznym ośrodkiem, zwłaszcza dla miłośników historii i starożytne kultury latynoamerykańskiej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz