MALEZJA WŚRÓD 10 NAJLEPSZYCH DESTYNACJI TURYSTYCZNYCH NA ŚWIECIE

Dan Rang - Sep 13, 2010
0

Malezja z wielu powodów, stała się ostatnio jednym z największych na świecie ośrodków turystycznych, znajdującym się w światowej top 10-tce. Do sukcesu tego kraju przyczyniły się oba sektory – zarówno prywatny, jak i publiczny.

 

W 1998 roku Malezja przyjęła około 5,5 miliona zagranicznych turystów. 11 lat później sytuacja się zmieniła i liczba ta, pomimo wielu wyzwań przed miejscową branżą turystyczną, jest obecnie o ponad 18 milionów wyższa. W zeszłym roku Malezja wskoczyła na listę 10 największych światowych destynacji podróżniczych. Nie dziwi więc fakt, że władze Malezji są z tego powodu bardzo szczęśliwe. Nasuwa się jednak pytanie, co jest przyczyną tak ogromnego sukcesu?

Okazuje się, że nie ma jednej przyczyny, a na swego rodzaju „boom” na Malezje, złożyło się wiele czynników. Najbardziej imponująca jest wielokulturowość Malezji. Kraj ten zamieszkują bowiem bardzo zróżnicowane grupy etniczne, religijne i rasowe. Wynika to z tego, że w przeciwieństwie do wielu narodów Cywilizacji Zachodu, które przejawiają tendencję do kosmopolityzmu, Malezyjczycy od zawsze chcieli być po prostu sobą.

Kolejnym czynnikiem jest ogromna ilość wyjazdów i przelotów do Malezji. Ponadto, podczas gdy wiele krajów Europy Południowej i innych gigantów turystycznych, z wielu powodów cierpi, Malezja z powodzeniem przejmuje ich turystów. Przyczyniła się do tego między innymi poprawa warunków wizowych, co sprawiło, że wyjazd do Malezji jest o wiele tańszy i łatwiejszy, niż przedtem.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz