KRÓLEWSKI ŚLUB MA POBUDZIĆ TURYSTYKĘ W WIELKIEJ BRYTANII

William Law - Nov 29, 2010
0

Królewski ślub Księcia Williama i Kate Middleton to świetne wydarzenie, które może wspomóc promocję Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Ponadto, Brytyjczycy ze względu na ten ślub liczą na duży zastrzyk gotówki ze strony przyjeżdżających turystów.

 

Biuro podróży VisitBritain stwierdziło, że ślub królewski, który na wyspach jest obecnie tematem numer jeden, tamtejszej branży turystycznej może dostarczyć nawet ponad 500 milionów funtów zysku. Spodziewa się nie tylko wielu zainteresowanych z kraju i z zagranicy, którzy będą chcieli naocznie uczestniczyć w tej ceremonii, ale także ogromnych rzesz telewidzów. A więc, podczas gdy Książę William i Kate Middleton będą składali sobie przysięgę małżeńską, menadżerowie hoteli i touroperatorzy będą liczyli swoje zyski.

Mimo fatalnych skutków światowego kryzysu finansowego, brytyjska branża turystyczna wyceniana jest na 16 miliardów funtów rocznie. Każdego roku przyjeżdża tam około 30 milionów zagranicznych turystów. Królewski ślub z turystycznego punktu widzenia jest ważny w tym sensie, że wiąże się z wartościami, które turyści najbardziej cenią w Wielkiej Brytanii. Wyspy Brytyjskie nie kojarzą się bowiem przecież z błogim wypoczynkiem na plaży, ale z bogatą kulturą i wielkim przywiązaniem do tradycji.

Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do promocji Wielkiej Brytanii przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi, które odbędą się w 2012 roku w Londynie. Może być ono także czymś w rodzaju generalnego sprawdzianu przed tą wielką imprezą i przypominać ludziom o Olimpiadzie.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz