HISZPANIA - NIEPRZERWANIE POPULARNY KIERUNEK TURYSTYCZNY OD 140 LAT

William Law - Oct 16, 2012
0

Co sprawia, że Hiszpania jest tak bardzo popularna wśród brytyjskich turystów? Mało prawdopodobnym jest, by jedyną przyczyną corocznych eskapad z Wielkiej Brytanii było jedynie prażące słońce. Hiszpania zdaje się oferować znacznie więcej…

 

Thomas Cook swoje pierwsze podróże do Hiszpanii rozpoczął ponad 140 lat temu, a więc pracownicy touroperatora powinni być dość dobrze zorientowani co do oferty kraju. Oczywistym jest jednak, że połączenie piasku, słońca i niesamowity charakter hiszpańskiej kultury to coś, czemu naprawdę trudno się oprzeć.

Fuerteventura

Głównym magnesem dla większości Brytyjczyków są wspaniałe hiszpańskie plaże słynące z czystego, białego piasku. W ostatnich latach na popularności znacznie zyskuje wyspa Fuerteventura, która wcześniej znana była jedynie wśród poszukiwaczy złota. Atutem wyspy jest stosunkowo niewielka ingerencja człowieka w jej naturalne piękno. Posiada ona również najdłuższą linię brzegową spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich.

Lanzarote

Dla znacznej części turystów wciąż niezwykle atrakcyjnym kierunkiem jest Lanzarote, gdzie zapierające dech w piersiach krajobrazy i skaliste ukształtowanie terenu, przypominają o wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Turystów urzekają przede wszystkim miejscowe wysokie szczyty oraz liczne alejki umożliwiające spacerowanie wzdłuż gór i pagórków. Nie lada atrakcją na Lanzarote są również sporty wodne i golf.

Ibiza

Warto jednak pamiętać, że popularność turystyczna Hiszpanii nie wynika wyłącznie z możliwości doznania niesamowitych przeżyć i błogiego relaksu na plaży. Wieloletnia zainteresowanie tym wspaniałym krajem jest również konsekwencją posiadania takich wysp, jak Ibiza, która jest światową stolicą clubbingu i dobrej zabawy.

Menorca

Wakacje w Minorce mogą natomiast zaoferować unikalne połączenie upojnej nocy z doświadczeniem prawdziwie dzikiej przyrody. Znajduje się tam bowiem wiele niespotykanych nigdzie indziej gatunków zwierząt i roślin.

Teneryfa

Gdy szukasz jednak miejsca, które łączy wszystkie atrakcje Hiszpanii, idealna wydaje się Teneryfa. Jest to największa spośród wszystkich Wysp Kanaryjskich, a pobyt typu All inclusive na Teneryfie daje możliwość poznania wszystkiego co najlepsze, tj. zabytków, dzikiej przyrody i wspaniałych imprez.

Mając na uwadze tak zróżnicowane i niezwykłe jednocześnie miejsca, jak opisane powyżej, trudno wciąż się zastanawiać dlaczego Brytyjczycy tak chętnie od blisko 140 lat odwiedzają Hiszpanię, prawda?

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz