6 NAJBARDZIEJ POPULARNYCH WODOSPADÓW W EUROPIE

Cecilia Garland - Dec 19, 2011
0

Na obszarze Europy odnaleźć można wiele wspaniałych wodospadów, które każdego roku przyciągają tysiące turystów. Tourism-Review.pl za portalem HotelResortInsider.com przedstawia krótką listę najwspanialszych wodospadów jakie można odnaleźć na Starym Kontynencie.

Wodospad Powerscout

Najwyższy wodospad w Irlandii

Wielka góra Sugar Loaf w Wicklow Country kryje w sobie najwyższy wodospad w całej Irlandii – Powerscourt. Znajduje się on w pobliżu wsi Enniskerry na rzece Dargle River i dzięki 121 metrom wysokości oferuje niezapomniane widoki.

Wodospad Njupeskar

Najwyższy wodospad w Szwecji

70 metrów swobodnego spadania i całkowita wysokość na poziomie 93 metrów – czyni wodospad Njupeskar najbardziej popularnym w Szwecji. Położony jest on w północno-wschodniej części Parku Narodowego Fulufjallet i jest najwyższym wodospadem kraju, którego piękno zapiera dech w piersiach. W zimie Njupeskar zamienia się w lodospad, którego widok jest niepowtarzający.

Grande Cascade de Gavarnie

Najwyższy wodospad we Francji

Grande Cascade de Gavarnie jest znany i ceniony na całym świecie. Ten ogromny lodowy amfiteatr Pirenejów znajduje się w Cirque de Gavarnie. Z wysokością na poziomie 422 metrów jest zdecydowanie najwyższym wodospadem we Francji, który urzeka przede wszystkim swoją niezwykle skomplikowaną konstrukcją.

Wodospad Valaste

Najwyższy wodospad w Estonii

Wodospad Valaste będący symbolem narodowym i ważnym elementem dziedzictwa kulturowego Estonii, znajduje się na rzece Valaste w pobliżu wybrzeża Bałtyku. Ten 30,5-metrowy wodospad jest popularną atrakcją turystyczną nie tylko latem, ale także zimą kiedy to niemal w całości pokrywa go lód.

Wodospad Krimmler

Najwyższy wodospad w Austrii

Usytuowane w Parku Narodowym Hohe Tauern, wodospady Krimmler są najwyższymi w Austrii i osiągają wysokość nawet 380 metrów. W celu podziwiania ich niezrównanego piękna, każdego roku przyjeżdża tam 350 tys. osób.

Cascate Delle Marmore, Włochy

Najwyższy wodospad wykonany przez człowieka

Włoski Cud – Cascate delle Marmore w Umbrii, powstał w 271 r. p.n.e. Mający wysokość 165 metrów jest nie tylko największym, ale także najstarszym wodospadem na świecie stworzonym przez człowieka. Szlak turystyczny prowadzący na górę dostarcza niesamowitych wrażeń, a zlokalizowane nieopodal obserwatorium jest nie lada atrakcją dla miłośników przyrody.

Dostarczone przez Tourism Review.pl, dostawcy aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz