TEQUILA PRZYCIĄGA AMERYKAŃSKICH TURYSTÓW DO MEKSYKU

Anna Luebke - Jul 18, 2011
0

Meksykanie są dumni z bardzo wielu rzeczy, jednak czymś co wyróżnia ich najbardziej, bez wątpienia jest tequila, która zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród turystów z USA.

 

Meksykańska turystyka w ostatnich latach zmaga się z wieloma problemami, jednak dzięki rosnącej popularności tequili sytuacja w kraju powoli ulega poprawie. Turyści z USA niemalże pokochali ten trunek i wyraźnie przekłada się to na dane dotyczące turystyki przyjazdowej w Meksyku.

Największą uwagą turystów cieszy się trasa „Ruta de Tequila”, która prowadzi do Guadalajara. Trasa prowadzi turystów po takich obszarach, jak: El Arenal, Amatitan, Magdalena i Teuchitlan pokazując nie tylko gorzelnie produkujące regionalny trunek, ale także miejsca o ważnym, archeologicznym znaczeniu. Warto również zaznaczyć, że region został niedawno wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Istnieje kilka rodzajów tequili, których większość produkowana jest w stanie Jalisco. Wśród nich wyróżnić można więc: El Tesoro, Don Julio, Don Pilar, jak również bardzo popularne - 7 Leguas i Patron. Niestety jednak wiele firm zajmujących się produkcją tequili jest niedostępnych dla turystów. Wyjątek stanowią te dwie ostatnie, które można zwiedzać. Niemniej, jedną z najbardziej imponujących gorzelni jest Mundo Cuervo.

W związku z tym połączenie Tequila Express zostało specjalnie stworzone, by promować turystykę w regionie. Stało się jednak tak popularne, że rezerwacja wymagana jest przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem. Pociąg prowadzi z Guadalajara do wsi Tequila i może pomieścić maksymalnie 68 osób.

Najlepszym czasem na wizytę w regionie wydaje się być końcówka listopada, kiedy to odbywa się Krajowy Festiwal Tequili. Podczas imprezy, największe krajowe gorzelnie prezentują swoje unikatowe trunki, a zwiedzający mają możliwość ich degustacji oraz zapoznania się z historią najpopularniejszego napoju alkoholowego w Meksyku.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz