5 NAJBARDZIEJ ORYGINALNYCH HOTELI NA ŚWIECIE

Pat Hyland - Mar 7, 2011
0

Każdy turysta może odnieść czasem wrażenie, że większość hoteli na całym świecie wygląda podobnie i niczym nie zaskakuje. Dla tych, którzy chcieliby doznać czegoś nowego, Tourism-Review.pl za serwisem Oddee.com przedstawia listę najbardziej oryginalnych hoteli z całego świata.

 

 

 

Jeden dom na drugim…

Hotel Inntel w Holandii

W holenderskim mieście – Zaandam znajduje się hotel, który wygląda jak stos domów. Zaprojektowany przez studio architektoniczne WAM Architecten Inntel Hotel ma 40 metrów wysokości i 11 pięter. Posiadający 160 pokoi obiekt składa się z nakładających się na siebie zielonych drewnianych domów charakterystycznych dla tamtego regionu.

Pobyt w klatce…

Hamster Hotel in France

Ośiemnastowieczny budynek we francuskim mieście – Nantes kryje w sobie unikatowy apartamentowiec – „Villa Hamster”. Jego goście mogą liczyć na smaczne ziarna, trening w ogromnym kole i komfortowe stosy siana zamiast łóżka. Obiekt został zaprojektowany przez dwóch architektów, którzy prowadzą firmę organizującą wyjazdy dla osób poszukujących przygód i nowych wyzwań.

Auta, auta i jeszcze raz auta…

Hotel V8 w Niemczech

Niemiecki Stuttgart jest nie tylko międzynarodowym centrum dealerów samochodowych. Jest także miastem, w którym znajduje się Hotel V8. Wszystkie jego pokoje i łóżka wykonane są z części różnych pojazdów. Goście mogą więc spać wśród zużytych części Morrisa Minora, bądź Mercedesa, a to z pewnością wielka frajda dla miłośników motoryzacji.

Spanie w śmieciach?

Hotel na Plaży we Włoszech

W 2010 roku w Rzymie odbyło się otwarcie pierwszego hotelu w całości wykonanego z odpadów. Obiekt został zaprojektowany przez niemieckiego artystę – H.A. Shulta, który na budowę 5-cio pokojowego hotelu zużył około 12 ton śmieci. Odpady zostały zebrane z plaż w całej Europie, a celem całego projektu jest podniesienie świadomości turystów na temat zanieczyszczeń.

Największy budynek-obraz

Hotel Tianzi w Chinach

Hotel Tianzi znajdujący się w chińskim mieście – Langfang urzeka już na pierwszy rzut oka. Obiekt zbudowany został w roku 2000 i znany jest także pod nazwami: Emperor Hotel lub Hotel Syna Nieba. Z zewnątrz obiekt przedstawia trzech bogów: Fu (Bóg Szczęścia), Lu (Bóg Dobrobytu) i Shou (Bóg Długowieczności). Co ciekawe, hotel został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa, jako największy budynek będący jednocześnie obrazem.

Dostarczone przez Tourism Review.pl, dostawcy aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz