10 TOPOWYCH DESTYNACJI NA WYCIECZKI BALONEM

Joe McClain - Nov 12, 2012
0

Czy myślałeś kiedyś o zwiedzaniu obcego miasta z innej, nie znanej dotąd perspektywy? Jeśli tak, to lot balonem jest chyba najlepszym z wyborów, gdyż nie tylko daje niesamowity przegląd scenerii, ale również odnalezienie wielu ukrytych miejsc. Tourism-Review.pl prezentuje zatem 10 najciekawszych wycieczek balonowych.

 


Pireneje, Hiszpania

Jeśli zdecydujesz się na lot balonem nad Pirenejami, to masz gwarancję jakości i niezapomnianych wrażeń. Katalońskie budynki, które przypominają ogromną grę planszową, dziewicze kratery wulkanu i zielona pastwiska, to tylko niektóre z atrakcji jakie będzie można zobaczyć podczas lotu.

Gatineau, Quebec

Spektakularne widoki, 51 zadziwiających wieżowców oraz liczne rzeki i strumyki, sprawiają, że trudno znaleźć ciekawsze miejsce do wycieczki balonem, niż Gatineau. Jeśli odwiedzisz ten region podczas corocznego festiwalu, otrzymasz możliwość wyboru spośród bardzo wielu modeli balonów.

Kapadocja, Turcja

Jeśli fascynują cię niesamowite krajobrazy, to powinieneś odwiedzić Kapadocję. Podczas unoszenia się w chmurach nad tym regionem można podziwiać piaszczystą pustynię, czerwone kaniony, strome doliny i wspaniałe góry, które wydają się pochodzić z surrealistycznej baśni.

Temecula Valley, Kalifornia

Temecula Valley, zwana również jako kraina wina wprowadzi cię do wspaniałej wiejskiej scenerii złożonej głównie z pięknych winnic i pól. Szczególnie warto udać się tam podczas corocznego Festiwalu Balonów i Wina, który jest prawdziwym świętem w regionie.

Góry Skaliste, Kolorado

Góry Skaliste to spektakularne pasmo górskie w Ameryce Północnej. Podczas lotu balonem nad tymi górami można podziwiać fantastyczne szczyty, strome doliny oraz wiele wspaniałych jezior.

Outback, Australia

Z pewnością będziesz zaskoczony tym jak wiele ten region ma do zaoferowania. Podczas lotu balonem nad tą krainą dojrzeć można wspaniałe formacje skalne, takie jak Mount Olga, Ayers Rock, oczka wodne i jaskinie skalne. I choć Outback sam w sobie jest niezwykle atrakcyjny, to widok z lotu ptaka robi nieporównywalnie większe wrażenie.

Angkor Wat, Kambodża

Angkor Wat oferuje wiele zaskakujących miejsc, szczególnie z lotu ptaka. Zobaczyć można tam wiele zabytków religijnych, takich jak słynna Świątynia Angkor Wat, która jest jednym z największych obiektów sakralnych na świecie.

San Carlos, Kostaryka

Kostaryka oferuje bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji, jednak tylko lot balonem umożliwi tak niepowtarzalne widoki na miejscowe wulkany, lasy deszczowe, jeziora i niewielkie wioski górskie, spośród których każda opowiada inną historię.

Château d'Oex, Szwajcaria

Położonego w Alpach szwajcarskich Chateau d’Oex nie da się opisać słowami. Trzeba tam po prostu być. Malownicze góry, pejzaże i niepowtarzalny klimat to tylko nieliczne z atutów tego miejsca, które najlepiej zwiedzić właśnie balonem.

Masajowie Mara, Kenia

Podczas lotu balonem nad osadą Masajów Mara można dojrzeć niezwykłe łąki, lasy, otwarte równiny, rzeki, a także ogromny płaskowyż. Jest to teren niezwykle imponujący, zwłaszcza ze względu na liczne migracje miejscowych zwierząt, wśród których znajdują się zebry, gazele i antylopy gnu.

Dostarczone przez Tourism Review.pl, dostawcy aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz