ATRAKCJE PEŁNE WRAŻEŃ: SPRÓBUJ ZIP LINES

Ashley Nault - May 31, 2010
0

Właściciele kurortów musieli przemyśleć swoje plany modernizacji w okresie kryzysu gospodarczego. Wielu z nich odkryło potencjał i prawdziwą wartość zip lines - nowego sposobu spędzania czasu, nie mającego jeszcze swojej własnej nazwy w języku polskim. Są one porywające, zapewniają dodatkowe wrażenia w czasie pobytu w kurorcie oraz nie kosztują fortuny.

 

Zip lines może brzmieć nieco niebezpieczne, nie jest więc zaskoczeniem, że żądni adrenaliny chętnie ich próbują. W ostatnich latach stały się one bardziej popularne, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Właściciele kurortów, którzy szukają pomysłów, jak urozmaicić swoją obecną ofertę zgadzają się, że zip lines są darem niebios. W przeciwieństwie do niektórych modernizacji, koszt utworzenia wyciągu zip lines waha się od około 250.000 dolarów do 1,000,000$, w zależności od długości, wysokość i ukształtowanie terenu.

Jak w przypadku wielu innych sprzętów, zip lines były pierwotnie zaprojektowane do innych celów - jako rozwiązanie dla transportu przez głębokie kaniony, rzeki lub szerokie, z reguły trudno dostępne miejsca. Przy użyciu zip lines szkolono marynarzy brytyjskiej i amerykańskiej armii.

Dzisiaj, zip lines stanowią popularną atrakcję i spośród 10000 sztuk na całym świecie, około 300 służy wyłącznie do celów komercyjnych. Oczywiście, USA jest królestwem zip lines, z liczbą ponad 100 na swoich terenach. Kolejne 24 zostaną otwarte do końca roku 2010 twierdzi Jeff Coy i Amanda McDaniel z JLC Hospitality Consulting w najnowszym raporcie o zip lines.

Istnieje kilka rodzajów wyciągów zip lines, stosowanych głównie w zależności od terenu. Niezwykle popularne są zjazdy z otwartą czaszą spadochronu, w takim przypadku platforma umieszczona jest w koronach drzew i połączona z zip lines. Początkowo był to sposób prowadzenia badań naukowych w lasach tropikalnych Kostartki.

Tradycyjne zip lines dotyczą podobnych doświadczeń, złożone są zazwyczaj z wież i słupów, a nie drzew. Wiele firm prowadzących kursy, chociażby wspinaczkowe, dodało zip lines jako bonus do swojej oferty. Najbardziej ekscytujące są zip rides, są one o wiele szybsze i dłuższe, często można je znaleźć w różnego rodzaju kurortach.

Pogoda sprzyja cały rok, czy to w śnieg czy upalne słońce zip lines działają w każdych warunkach . Są ekscytujące, dostarczają nowych wyzwań i ogromnej ilości zabawy. Za około 100$ żądni przygód mogą dowiedzieć się czegoś nowego o środowisku naturalnym, naturalnych warunkach w okolicy i doświadczyć niezapomnianych wrażeń niemal latając.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz