LICZBA PODRÓŻY BIZNESOWYCH W 2012 ROKU MOŻE ZNACZĄCO WZROSNĄĆ

Alec Hills - Nov 7, 2011
0

Po kryzysie gospodarczym liczba podróży służbowych znów wzrasta, szczególnie w Azji i Ameryce Łacińskiej.

 

Nie dawno okazało się, że połączenia konferencyjne oraz wyszukiwarki internetowe były kluczem do nawiązywania zagranicznych kontaktów biznesowych, gdyż ze względu na kryzys finansowy podróże służbowe zostały ograniczone do minimum, a ich ilość spadła do najniższego od poziomu od blisko 5 lat.

Dobrą wiadomością dla linii lotniczych jest natomiast fakt, że podróże służbowe znów stają się coraz bardziej popularne, a ich liczba systematycznie wzrasta na całym świecie.

Co ciekawe, wzrost ten najmniejszy ma być w Europie i w Ameryce Północnej, gdyż tam kryzys widoczny był najbardziej, a ponadto mieszkańcy tych kontynentów znacznie bardziej wolą podróżować samochodami lub pociągami.

Jak wynika z prognoz Americam Express, sytuacja zupełnie inaczej wygląda w przypadku Ameryki Łacińskiej i Azji, gdzie rynek podróży służbowych dopiero się rozwija i w nadchodzących latach linie lotnicze będą mogły tam sporo zarobić.

Sprawozdanie roczne American Express zatytułowane “AMEX Global Business Travel Global Forecast” przewiduje wzrost liczby pasażerów podróżujących w celach biznesowych oraz wzrost stawek hotelowych na całym świecie.

Z raportu wynikają jednak niezbyt korzystne informacje dla wypożyczalni samochodów, gdyż jest to segment, w którym firmy nadal będą dostrzegały potencjalne źródło oszczędności. Warto jednak zaznaczyć, że prognozy te dotyczą jedynie bieżącego roku i w 2012 sytuacja może się diametralnie zmienić.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz