LINIE LOTNICZE URUCHAMIAJĄ REJSY DO RWADANU

Justin N. Froyd - Nov 14, 2011
0

Rwanda zaczęła w końcu pracować nad poprawą swojego wizerunku na arenie międzynarodowej, w efekcie czego niektóre linie lotnicze zaczęły uruchamiać rejsy do stolicy tego kraju – Kigali.

 

Ze względu na wydarzenia z 1994 roku Rwanda nadal cieszy się niezbyt pochlebną reputacją. Ludobójstwo na masową skalę i koszmar miejscowej ludności, to są bowiem sprawy, których zapomnienie wymaga sporo czasu, jednak póki co wszystko wydaje się zmierzać w dobrą stronę.

32%-owy wzrost przychodów w połączeniu z 28%-owym wzrostem przyjazdów turystów doprowadziły do tego, że coraz więcej linii lotniczych uruchamia rejsy do Kigali.

Mówiąc precyzyjnie, w sierpniu bieżącego roku Rwandę odwiedziło 593 tys. turystów, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Wprawdzie kraj będący jednym z największych na świecie producentów kawy nie przeprowadził żadnej spektakularnej kampanii marketingowej, jednak turyści coraz chętniej go odwiedzają, głównie dzięki niesamowitym krajobrazom.

W związku z tym rejsy do Kigali uruchomiły ostatnio między innymi Tureckie Linie Lotnicze oraz Południowo-Afrykańskie Linie Lotnicze.

Wielka kampania marketingowa mająca na celu zachęcenie jeszcze większej liczby turystów do przyjazdu do Rwandy zaplanowana jest na rok 2012. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli miejscowa branża turystyczna w dalszym ciągu będzie się tak prężnie rozwijać, to może w znaczący sposób wspomóc krajową gospodarkę.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz