TURYSTYKA ZDROWOTNA – WŁOSKIE OŚRODKI SPA SĄ BEZKONKURENCYJNE

James Morris - Jul 12, 2010
0

Włoskie termalne ośrodki SPA są od dawna znane na całym świecie. Lokalne zabiegi specjalistyczne, cudowne umiejscowienie i wysoki standard usług, co roku przyciąga do Włoch miliony „pacjentów”.

 

Włochy należą do jednych z najbardziej popularnych krajów wypoczynkowych w Europie, a ich fascynująca historia i skarby architektury, w połączeniu z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i magią kulinarną tworzą wspaniałe połączenie wszystkiego, czego tylko turysta może zapragnąć. Od wielu lat Włochy są również uważane za idealne miejsce dla wizyt związanych z turystyką zdrowotną. Ich słynne termalne ośrodki SPA posiadają niesamowitą reputację.

Głęboko zakorzeniona tradycja sięga czasów rzymskich, gdy warunki do tworzenia ośrodków SPA były wręcz idealne. Włochy są bardzo bogate w wody mineralne i termalne, co w połączeniu z piękną scenerią sprawia, że niewielu jest się w stanie im oprzeć. Ciekawostką może być fakt, że lokalne zabiegi zostały zatwierdzone przez rządowy Departament Zdrowia i w wielu przypadkach służba zdrowia pokrywa ich koszty.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest błotna terapia. Pacjenci z zaburzeniami metabolicznymi, problemami ze skórą lub bardziej poważnymi, reumatycznymi zapaleniami stawów, często zwracają się o pomoc do lokalnych ekspertów medycznych. Z drugiej strony, regiony SPA, zawsze oferują coś ekstra – różnorodność ośrodków rekreacji, sprawia, że Włochy są idealnym miejscem na wyjazd wakacyjny.

Abano, Salsomaggiore, Chianciano, Montecatini, Fiuggi i Ischia to tylko kilka z wielu ośrodków, które co roku przyciągają miliony wczasowiczów i amatorów SPA z całego świata. Włochy posiadają po prostu niezwykły urok, któremu bardzo trudno się oprzeć, a co za tym idzie, wielu turystów, którzy je odwiedzają, często wielokrotnie tam powraca.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz