WAKACJE NA TENERYFIE TO GWARANCJA SŁOŃCA I ŁADNEJ POGODY

Pat Hyland - Dec 8, 2012
0

Gdy na zewnątrz mokro, wietrznie i zimno, to z pewnością wiele z nas marzy o nieco cieplejszych klimatach i zasłużonej dawce słońca. A zatem perspektywa dwutygodniowego urlopu na zalanej słońcem plaży wśród obijających się o brzeg fal i zimnych drinków wydaje się brzmieć całkiem nieźle.

Wakacje na Teneryfie od dawna są bardzo popularnym wyborem wśród Brytyjczyków szukających gwarancji słońca zimą. Atutem Wysp Kanaryjskich jest ponadto ich relatywnie bliskie położenie oraz niewygórowane ceny. Oprócz tego, temperatura na Teneryfie nawet w grudniu, czy styczniu jest wyższa, niż w najcieplejszych miesiącach w Anglii. Z kolei lot z wysp na Teneryfę to zaledwie 4 godziny. Teneryfa jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób szukających odrobiny słońca zimą.

Kluczowym elementem wypoczynku, jakiego szukają przyjeżdżający na Teneryfę jest błogi relaks z dana od problemów dnia codziennego. Sprzyjają temu luksusowe hotele na Teneryfie, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych turystów.

Wulkaniczny krajobraz Teneryfy, który Neil Armstrong opisał jako najbardziej przypominającą Księżyc rzeczą na Ziemi, jest naprawdę fascynujący. Z pewnością warto więc wynająć samochód i zwiedzić miejscowe parki narodowe, wulkan Teide oraz odwiedzić niektóre tradycyjne wioski rolnicze rozsiane po wyspie.

To właśnie na Teneryfie znajdują się najpiękniejsze europejskie plaże, takie jak chociażby Playa del Duque (Costa Adeje). Alternatywą jest plaża z czarnym piaskiem - Playa Jardin (Puerto de la Cruz), na której znajduje się wiele ciekawych barów i restauracji oraz rodzinny park rozrywki Loro Parque.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz