ROK 2011 REKORDOWY DLA CYPRYJSKIEJ TURYSTYKI

Andrea Hausold - Feb 27, 2012
0

Głównie dzięki turystom z Rosji, rok 2011 był wyjątkowo dobry dla cypryjskiej turystyki.

 

Cypr odnotował 10,1%-owy wzrost przyjazdów zagranicznych turystów w 2011 roku, co jest pierwszym tak wysokim wynikiem od 2000 roku. Wzrost przychodów z turystyki wzrósł jeszcze bardziej widocznie, osiągając pułap 12,9%.

Tak znaczący wzrost Cypr zawdzięcza głównie napływowi turystów z Rosji, a także z Niemiec.

Dzięki poprawie warunków wizowych, Rosjanie już od jakiegoś czasu utrzymywali dość dobre stosunki z Cyprem, jednak ostatni wzrost liczby przyjazdów z Rosji jest prawdziwym fenomenem.

W efekcie zwiększenia ruchu lotniczego między oboma krajami i poprawy infrastruktury na cypryjskich lotniskach, liczba Rosjan, którzy w 2011 roku odwiedzili Cypr wzrosła do liczby 334 079, osiągając przy tym pułap wzrostu na poziomie 49,2%.

Kolejnym ważnym rynkiem jest Wielka Brytania. Znaczący udział w cypryjskiej turystyce mają również Niemcy, których liczba odwiedzających Cypr w 2011 roku wzrosła o 13,4% w porównaniu do roku poprzedniego.

Sukces cypryjskiej branży turystycznej osiągnięty był głównie dzięki turystom z Bliskiego Wschodu. Nikt jednak nie twierdzi, że jest to maksimum i że w przyszłości rosyjskich turystów na Cyprze nie będzie więcej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz