ŚLADAMI JEZUSA, CZYLI NOW SZLAK TURYSTYCZNY W IZRAELU

Michael Trout - Dec 19, 2011
0

Izrael ma bardzo duże znaczenie religijne dla Chrześcijan – każdego roku przyjeżdża tam bowiem kilka milionów pielgrzymowiczów. Nowo powstała atrakcja, czyli Szlak Ewangelii ma sprawić, by turystów było jeszcze więcej.

 

Izrael jest jednym z najświętszych miejsc dla Chrześcijan. Świadczy o tym między innymi fakt, że jedna trzecia z 3,45 mln przyjeżdżających tam co roku gości odwiedza miejsca związane z życiem Jezusa Chrystusa. W związku z tym, w bieżącym roku miejscowy rząd uruchomił jeszcze jeden magnes na turystów – Szlak Ewangelii.

Nowo powstały szlak jest efektem dziesięciu lat badań i szczegółowego planowania oraz kosztu na poziomie 800 tys. dolarów. Koszty te podzielone zostały jednak pomiędzy rząd Izraela oraz Żydowski Fundusz Narodowy, które liczą na szybki zwrot z inwestycji.

Szlak rozciąga się na północy Izraela i uwzględnia najważniejsze elementy Nowego Testamentu. Ma on 39 mil długości i rozpoczyna się w Nazarecie kierując się następnie w stronę kilku arabskich i żydowskich miast, aż do Kafarnaum.

Pierwszą szczególnie godną uwagi atrakcją jest Góra Przepaści, z którą wiąże się słynna legenda mówiąca o tym, że po jednym z kazań w pobliskiej synagodze, wyrzucony z niej został sam Jezus. Następnie idąc Doliną Jezreel dojdziemy na Górę Tabor – miejsce Przemienienia. Znajduje się tam również boczna ścieżka, która prowadzi do Kfar Kana, czyli miejsce gdzie Jezus zamienił wodę w wino. Podążając szlakiem, turyści mogą dotrzeć do Morza Galilejskiego.

Rząd Izraela bardzo liczy na to, że dzięki nowej atrakcji każdego roku przyjeżdżać tam będzie przynajmniej 200 tys. dodatkowych gości.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz