NOWE HOTELE W FAVELACH RIO

William Law - Oct 15, 2012
0

Wraz z rozpoczęciem przygotowań do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 i Igrzysk Olimpijskich w 2016, Rio de Janeiro robi wszystko, by przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Otwartych ma zostać wiele hoteli zarówno w centralnym obszarach, jak i tych peryferyjnych.

 

Efektem przygotowań jest również wprowadzenie wielu usprawnień na Favelach oraz stworzenie nowych, bogatszych ofert turystycznych, zorientowanych raczej na obcowanie z naturą. Atrakcję mogą stanowić tam wspaniałe ogrody spełniające wymagania ekologów. Warto również podkreślić znaczącą poprawę bezpieczeństwa, co jest konsekwencją skrzętnie przemyślanej strategii rządowej.

Obecnie trwa na przykład proces pacyfikacji faveli przez Chapeu Mangueira, którego celem jest przyciągnięcie dwóch innowacyjnych wizjonerów: Cristiane de Oliviera i Hugo Medinawho, którzy do końca 2010 roku planowali otworzenie dwóch hoteli w centrum. Teraz Medina i Oliviera ogłosili plan kolejnego przedsięwzięcia w tej dziedzinie, czy ich plany uda się zrealizować, czas pokaże.

Częścią innowacji są materiały pochodzące z recyklingu, których inspiracją są przedmioty używane na co dzień. Z kolei podstawą śniadaniowego menu są pyszne owoce z okolicznych sadów, świeżego pieczywa i soków. Większość gości pochodzi z zagranicy (80%), a ceny są relatywnie niskie – (17,95 dolarów za noc poza sezonem i 24 dolary za noc w sezonie).

Studenci mogą tam doświadczyć nowych doświadczeń kulturowych, odkryć cudne miasta, dziką przyrodę oraz poznać codzienne życie mieszkańców Rio. Z pewnością spodobać się mogą również niskie ceny oraz pomocni i uprzejmi przewodnicy.

Wzgórza Rio wraz z licznymi favelami, które oferują piękny widok na niektóre z atrakcji miasta również są niezwykle urokliwe i każdego roku przyciągają tysiące turystów z całego świata. Znajduje się tam także słynna plaża, górski Sugarloaf oraz statua Chrystusa Odkupiciela.

Rząd Rio jest bardzo zadowolony z nowych projektów, które rozwijają branżę turystyczną, a ta w znaczny sposób przyczynia się do rozwoju gospodarczego nie tylko Rio, ale również całej Brazylii.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz