TYBET CORAZ POPULARNIEJSZY WŚRÓD ZAGRANICZNYCH TURYSTÓW

Bill Alen - Nov 28, 2011
0

Tybet wydaje się być krainą położoną niemal na niebie. Położony na wysokości ponad 4 000 metrów nad poziomem morza jest rajem dla alpinistów i miłośników dziedzictwa kulturowego.

 

Istnieje wiele opowieści na temat Tybetu, jego historii, kultury i statusu politycznego. Niemniej, jest to fantastyczne miejsce, które położone jest prawie w chmurach, a średnia wysokość wynosi tam 4 000 metrów nad poziomem morza. Fascynująca jest również wielokulturowość Tybetu. Niczym dziwnym nie jest zatem fakt, że coraz więcej turystów wyraża chęć jego zwiedzenia.

Obecnie Tybet prowadzi także kampanię marketingową, której celem jest ukazanie regionu w zupełnie innym świetle. Ma ona bowiem zachęcać do odwiedzania Tybetu zimą. Niskie temperatury nie powinny więc wpływać na niechęć zwiedzania mistycznej, lodowatej scenerii oraz krystalicznie czystych lodowców i lasów.

Choć nikt nie wymaga ambicji wejścia na Mount Everest wizyta w okolicach Wielkiego Kanionu Yarlung Zangbo jest zalecana. Ferie zimowe i Nowy Rok w czasie tybetańskiego Losar, to całkiem ciekawe doświadczenie. Podczas pobytu w Tybecie, koniecznością wydaje się być wizyta w stolicy kraju – Lhasie i oddanie hołdu wierzeniom miejscowych odwiedzając klasztory, takie jak: Samye lub Tashilhunpo Monastery, Jokhang Temple, czy Norbulingka.

Nie lada wyzwaniem dla poszukiwaczy adrenaliny może być z kolei wspinaczka na Mt. Kailash – jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego dla wyznawców dżinizmu, hinduizmu i buddyzmu. Warto przy tym podkreślić, że zdobycie tego szczytu nie jest łatwym zadaniem i może trwać tygodniami.

Trzeba jednak zaznaczyć, że większość turystów odwiedzających Tybet, to miejscowi, jednak każdego roku przybywa tam także coraz więcej turystów z zagranicy i wydaje się, że to nie koniec.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz