PRAWIE 80% AUSTRIAKÓW PLANUJE SWOJE WAKACJE

Joe McClain - May 31, 2010
0

Niedawne badania wśród austriackich podróżnych wykazały większy optymizm co do ich planów urlopowych. Większość Austriaków planuje tego roku wyjechać na wakacje i więcej na nich wydać.

Oczekuje się, że kryzys w austriackiej turystyce przerwany zostanie w lecie 2010 roku. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Marketagent.com, firmę badawczą online, prawie 80% Austriaków planuje wyjechać na wakacje w tym roku. 54% respondentów twierdzi, że zdecydowanie wybierze się na wakacje, a 24% stwierdziło, że prawdopodobnie weżmie urlop. Wyniki badań sugerują, że Austriacy są gotowi wydać około 600 € na osobę za wakacje w tym roku, czyli więcej niż w roku ubiegłym.

\\\"Niemal trzy czwarte wszystkich respondentów stwierdziło, że kryzys finansowy nie miał zbyt dużego wpływu na ich plany wakacyjne. 46% wszystkich respondentów stwierdziło, że kryzys miał raczej mały wpływ, a 28% było przekonanych, że kryzys nie miał żadnego wpływu\\\", dodał Thomas Schwabl, dyrektor zarządzający Marketagent.com.

Po okresie ostrożnego wydawania pieniędzy wydaje się, że wielu austriackich podróżnych chce wydać więcej i cieszyć się z wakacji tego lata, co oczywiście jest dobrą wiadomością dla wszystkich dostawców usług turystycznych. Dalsze badania wykazały, że 40% respondentów planuje urlopy dwutygodniowe a ponad jedna trzecia (prawie 35%) wakacje tygodniowe. Tylko 13% zamierza ograniczyć ich urlop do 3-5 dni.

Letnie wakacje to priorytet dla wielu Austriaków. 70% wszystkich respondentów określa ich wakacje jako bardzo ważne lub ważne. Jedynie około 10% uważa urlop w lecie za mało ważny.

Co więcej, większość wczasowiczów z Austrii (54%) woli spędzić wakacje na plaży. 27% planuje rodzinne wakacje i prawie tyle samo turystów planuje podróże nastawione na zwiedzanie miast i dziedzictw kulturowych.

Badanie dotyczyło również preferencji Austriaków w stosunku do rezerwacji. Około 40% wszystkich respondentów, rezerwowało wakacje tuż przed wyjazdem, podczas gdy 38% robiło to dużo wcześniej. Około 29% podróżnych wybrało pomoc biur podróży, nawet gdy zakwaterowanie zapewnione było bezpośrednio w ośrodku. Jednakże prawie 11% w ogóle nie rezerwowało wakacji, szukali oni zakwaterowania po dotarciu do celu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz