TURCJA RAJEM DLA HOTELARZY?

Gregory Dolgos - Feb 28, 2011
0

W wyniku ogólnoświatowej poprawy gospodarczej, Turcja zaczęła budzić zainteresowanie wielu zagranicznych przedsiębiorstw. Kraj ten jest faworytem do stania się punktem skupiającym biznes hotelowy, zwłaszcza jeśli chodzi o obiekty klasy średniej  w regionie Azji Środkowej.

 

Tureckie władze do roku 2012 spodziewają się minimum 7%-owego wzrostu w krajowej branży turystycznej. Wielu ekspertów pod względem postępu gospodarczego w ostatnich latach, porównuje Turcję do Brazylii. Jednak kraj ten wciąż ma duży potencjał do dalszego rozwoju, szczególnie jeśli chodzi o branżę hotelarską.

Turcja od dłuższego czasu cierpi na niedobór hoteli tak zwanej klasy średniej, w związku z czym turyści bardzo często zmuszani są do nocowania w obiektach bardzo surowo wyposażonych, albo do płacenia zbyt wygórowanych stawek w hotelach luksusowych. Ze względu na to, eksperci z branży turystycznej spodziewają się, że w najbliższych latach powstanie w Turcji duża liczba hoteli 3- i 4-gwiazdkowych.

Horwath HTL jest największą na świecie firmą konsultingową, która wykorzystała ostatnie wydarzenia do podkreślenia znaczenia Turcji dla branży hotelarskiej w najbliższych latach. Mowa tutaj między innymi o pierwszej w regionie Azji Środkowej konferencji, w której uczestniczyło 330 delegatów z 32 krajów. Branża turystyczna w Turcji jest traktowana jako bardzo ważny element krajowej gospodarki oraz jako sposób na promowanie pokoju i zrozumienia między ludźmi. Inna sprawa, że większa ilość zagranicznych inwestycji wprowadzi większy spokój do krajowej polityki, co może wyjść dla Turcji tylko na plus w kontekście jej dalszego rozwoju.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz