JEDYNIE TRZY LINIE LOTNICZE OFERUJĄ DARMOWE WIFI

Cecilia Garland - Oct 11, 2014
0

Norweskie, Tureckie linie lotnicze oraz linie lotnicze Hong Kongu są jedynymi liniami lotniczymi na świecie, które na pokładzie oferują darmowe WiFi, zgodnie z ostatnimi badaniami.

Europa jest regionem, gdzie najmniej lini lotniczych oferuje połączenie WiFi na pokładach samolotów - jest to obszar, w którym połączenie jest najbardziej kosztowne. W rzeczywistości, firmy takie jak Lufthansa, Air France i KLM oferują WiFi za 10.95 Euro za godzinę.

W przypadku niemieckiego samolotu pasażerskiego, połączenie jest tylko dostępne na trasach długo dystansowych na pokładach A330, A340 i Boeing 747-400, podczas gdy Air France oferuje to samo w numerach wyznaczonych tras, osługiwanych przez B777-300. Inne, takie jak, TAP Portugal, pozwalają Ci połączyć się bezprzewodowo do ich tras Europejskich i Amerykańskich o prędkości 4 Mb w cenie 6 Euro, podczas gdy WiFi Swiss Air wliczone jest w opłatę rezerwacji „Biznes Klasy”

Linie lotnicze North American są jedynymi, które oferują WiFi najpowszechniej w ich lotach, średnio cena wynosi 10.65 Euro za godzinę. Konkretnie, American Airlines, Delta i United Airlines umożliwiają przepływ danych na 24 godziny za 10.29 Euro i trasach transatlantyckich i daleko dystansowych oraz lotów w Stanach Zjednoczonych i Alasce, w przypadku Delta.

Średnia stawka jest mniejsza w przypadku lini lotniczych Gulf do 10.25 Euro za 10 Mb połączenia. Jednak, linie lotnicze takie jak Oman Air zwiększają cenę do 11.02 Euro na trasach do Europy i Indonezji, w przeciwieńsnurkowtwie do Qatar Airlines, które oferuje WiFi za 3.67 Euro, lub Emiratów Arabskich, o koszcie 2.29 Euro za 5Mb prędkości

W Etihad, opłata za loty międzynarodowe pozostaje w średniej. Prędkość nie jest ograniczona, ale czas połączenia jednak jest – jedna godzina. Gulf Air z drugiej strony pobiera taką samą cenę w sumie 24 godzin.

Wreszcie, Azjatyckie linie lotnicze pokazują cenę dysproporcji, Singapore Airlines, Thai Airways i ANA, umożliwiają roaming danych bezprzewodowych o 10Mb za 8.78 Euro, 10.65 Euro i odpowiednio 8.52 Euro. Tymczasem, Japan Airlines obejmuje usługę WiFi do Tokio, Londynu i Paryża w cenie 16.13 Euro na dzień.

Jeśli chodzi o model samolotu, rodzina A319 posiada największą liczbę samolotów pasażerskich z połączeniem WiFi, a następnie A320. Za nimi znajdują się modele 787 i 747-300 Boeing.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz