12,000 HOTELI ZAPŁACIŁO ZA ROZSZERZONĄ OFERTĘ TRIPADVISOR

Tomas Haupt - May 24, 2010
0

Nowa usługa TripAdvisor oferująca hotelom odpłatną możliwość umieszczania ich informacji kontaktowych spotkała się z dobrym przyjęciem głównie właścicieli z Paryża i Włoch.

Prawdopodobnie powodem cięć w budżetach na marketing w dużej ilości hoteli, zwłaszcza w Europie, był zeszłoroczny kryzys, którego nie trzeba przedstawiać przemysłowi turystycznemu. Oznaczało to, że wiele hoteli było zmuszonych wycofać swoje oferty z popularnych stron, takich jak TripAdvisor.com.

Kilka miesięcy temu TripAdvisor.com uruchomił nową usługę dla hoteli oferującą, za wcześniejszą opłatą, rozszerzone listy biznesowe z ich danymi kontaktowymi. Ceny usługi rozpoczynają się od 600 dolarów na rok za nieruchomości z mniej niż 10 pokojami. Jednak jak dotąd tylko 12.000 firm hotelarskich widnieje na listach TripAdvisor, nawet pomimo aż 50% zniżki dla hotelarzy, którzy zdecydowali się na szybką subskrypcję.

Wśród 12.000 hoteli, które są obecnie zapisane w system TripAdvisor Business Listing, spora część pochodzi z francuskiej stolicy, Paryża. 13 procent ze wszystkich paryskich hoteli zamieszczonych na stronie zdecydowało się na rozszerzoną usługę (234 nieruchomości z 1834). Innymi miastami, których hotelarze szybko wykorzystał szansę na bycie lepiej widocznym w TripAdvisor, są włoskie miasta Rzym (191), Florencja (115) i Wenecja (101). W sumie 1199 hoteli z całych Włoch zapłaciło za rozszerzone zestawienie. Inne hotele z całego świecie również podjęły decyzję o wykorzystaniu nowej możliwości: 108 hotelarzy z Marrakeszu, 98 w Kostaryce i 51 na archipelagu Santorini.

TripAdvisor jest stroną tworzoną przez użytkowników, zawierającą komentarze oraz rekomendacje ludzi zatrzymujących się w danym hotelu, zajeździe czy miejsach typu B+B (Bed and breakfast/łóżko i śniadanie). Dowiedziono, że podróżni pokładają duże zaufanie nie tylko w stronę, ale również w komentarze innych więc sposób, w jaki hotel jest przedstawiony jest bardzo ważny.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz