Reader’s Choice Awards: Topowe destynacje w Wielkiej Brytanii wybrane!

Richard Moor - Nov 26, 2012
0

Jak wynika z rankingu Telegraph Travel Award 2012, Kapsztad został wybrany za najlepsze miasto na świecie, a Nowa Zelandia za najładniejszy kraj świata. Głównymi czynnikami, które zadecydowały o takim wyborze były kuchnia i nadmorski klimat obu destynacji. W plebiscycie udział wzięło 17 000 ankietowanych, którzy oddawali swoje głosy na najciekawsze ich zdaniem destynacje świata, a wyniki opublikowano w tym tygodniu.

Ciekawostkę może stanowić fakt, że po raz drugi z rzędu Włochy otrzymały tytuł najlepszego kraju w Europie. Drugie miejsce zajęła Islandia, czego główną przyczyną były tanie loty oferowane do tego kraju przez linie easyJet. Trzecie miejsce zajęła Norwegia, natomiast Francja, która zawsze była w czołówce, tym razem znalazła się poza podium.

Malediwy i RPA zostały wybrane za najlepszą destynację, tuż po Nowej Zelandii, która bezsprzecznie zajęła pierwsze miejsce jako kraj. Za najładniejsze miasto wybrany został już po raz kolejny z rzędu Kapsztad. Drugie miejsce zajął Vancouver, a trzecie Nowy Jork.

Za najładniejsze miasto na Wyspach Brytyjskich po raz drugi z rzędy wybrany został Edynburg, który wyprzedził York i Bath. Londyn, który był miastem-gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich znalazł się poza podium. Uczestnicy ankiety wybierali też najlepsze biura podróży w oparciu o 16 różnych kategorii takich jak: jakość usług, wydajność, etc.

Inny brytyjski dziennik “The Guardian” opublikował swoją wersję plebiscytu Travel Awards. Wyniki zostały oparte na 20 kategoriach, takich jak najlepszy europejski kraj, najlepsze miasto w Wielkiej Brytanii, i najlepszy hotel w UK. Jeśli chodzi o najciekawsze destynacje na Wyspach, wybrano Edynburg, York i Bath. Jeśli zaś chodzi o najciekawsze miasta spoza UK, to pierwsze miejsce zajęło Tokio, drugie – San Francisco, a trzecie – Sewilla.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz