A MOŻE MALEZJA?

Denise Chen - Mar 29, 2012
0

Położona w południowo-wschodniej części Azji Malezja staje się coraz chętniej odwiedzanym krajem przez zagranicznych turystów. Choć styl życia jest tu bardzo podobny, jak w Tajlandii, a jedzenie zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wymagających klientów, to Malezja wciąż kryje w sobie miejsca, do których turyści nie zdołali jeszcze dotrzeć.

 

Każdy, kto szuka dobrych jakościowo i tanich wakacji, Malezję powinien umieścić na samej górze listy krajów będących jego przedmiotem zainteresowania. Poniżej znajduje się pięć najciekawszych miejsc w tym wspaniałym kraju:

Penang
Jest to dawna kolonia brytyjska, a dziś prężnie rozwijające się miasto na wyspie u wybrzeży Malezji. Urzeka przede wszystkim mozaiką wielu kultur i wspaniałą kuchnią, która swoją sławą objęła już całą Azję. Poza pięknem i wysoką jakością oferowanych tu usług, Penang może cieszyć również relatywnie niskimi cenami w restauracjach i hotelach.

Lankawi
Jest to strategiczny punkt położony pomiędzy Malezją i Tajlandią. Na Lankawi co roku odbywa się największy wyścig kolarski w Azji. Miejscowa ludność słynie ze swojej niebywałej gościnności, z kolei ukształtowanie terenu sprzyja turystyce górskiej. Co ciekawe, wyspa jest totalnie bezcłowa, więc ceny są tam naprawdę śmiesznie niskie.

Tioman Island
Tioman Island została uznana przez magazyn Time za jedną z najładniejszych wysp na świecie. Na usytuowaną przy wschodnim wybrzeżu Malezji wyspę dostać się można jedynie łodzią z dwóch miast: Kuantan oraz Mersing. Znaleźć tam można jedne z najlepszych dostępnych w Azji owoców morza, wspaniałą różnorodność przyrody i tanie noclegi.
W Tioman Island są także świetne warunki do nurkowania, porównywalne do najlepszych miejsc w Tajlandii, czy Indonezji, ale o wiele tańsze.

Kota Kinabalu
Kota Kinabalu jest największym miastem na wyspie Borneo i oferuje niedrogie pensjonaty z widokiem na ocean, wspaniałe muzea oraz wyśmienitą kuchnię. Kota Kinabalu to także świetny punkt strategiczny do odwiedzenia innych miejsc na wyspie, takich jak Góra Kinabalu, czy Lasy Deszczowe Borneo.

Melaka
Jest to idealne miejsce dla miłośników kultury i historii, które w 2008 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejscowe świątynie, kościoły i meczety, ciche uliczki niezliczona ilość zabytków architektonicznych są naprawdę urzekające.
Miejscowi to zazwyczaj mieszanka chińczyków z Hindusami, którzy słyną z niebanalnej gastronomii i niezwykle wysokiej jakości oferowanych usług.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz