SZLAK DZIEDZICTWA KULTUROWEGO AMRISTAR NIE PRZYCIĄGA TURYSTÓW

Dan Rang - Nov 14, 2011
0

Złota Świątynia i jej okolice są najcenniejszymi atrakcjami w Amristarze. Aby wykorzystać to do promocji miasta, uruchomiono ostatnio specjalny Szlak Dziedzictwa Amristar, jednak mimo upływu miesiąca turyści wcale nie przyjeżdżają…

 

Jednym z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc w Indiach z pewnością jest Amristar ze wszystkimi swoimi skarbami. To wspaniałe miasto jest miejscem kultu religijnego, a także bogatego dziedzictwa kulturowego, którego symbolem jest właśnie Złota Świątynia.

W celu przyczynienia się do promocji lokalnego potencjału turystycznego, władze miasta postanowiły uruchomić specjalny szlak turystyczny dla zwiedzających, jednak jak się okazało w miesiąc po jego otwarciu, nie przełożył się on na wzrost przyjazdów.

Eksperci z branży turystycznej podkreślają, że głównym problemem miasta jest całkowity brak promocji. Nie zorganizowano bowiem żadnej kampanii, ani ulotek reklamujących nowy szlak. Co gorsza, nawet lokalni przewodnicy nie zostali do końca uświadomieni o celach i atrakcjach tego szlaku.

Brak działań marketingowych to bardzo duże zaniedbanie ze strony lokalnych władz, szczególnie, że miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. Amristar jest świętym miastem i bardzo ważnym punktem administracyjnym w stanie Pendżab. Jego nazwa oznacza „kraina nektaru” i odnosi się przede wszystkim do terenów otaczających Złotą Świątynię.

Miasto zostało wybudowane w początkach XVII wieku i od tego czasu przyciąga nie tylko turystów, ale także pielgrzymowiczów. Znajduje się tam mnóstwo wspaniałych świątyń i pałaców, w związku z czym każda wizyta w Amristarze jest czymś wyjątkowym. Szczególnie warta polecenia wydaje się być jednak Złota Świątynia.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz