TOKIO PRZEKSZTAŁCI STATKI WYCIECZKOWE W HOTELE PODCZAS OLIMPIADY W 2020 ROKU

Ashley Nault - Jul 10, 2017
0

Władze Japonii poinformowały o planach wykorzystania ich statków wycieczkowych jako hoteli podczas o oczekiwanych Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.
Według rządowych źródeł, cytowanych przez Japan News, japoński rząd obecnie prowadzi zaawansowane prace mające na celu, przekształcenie statków wycieczkowych, aby funkcjonowały jako hotele. Ta innowacja planowana jest na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio.

Obecnie japońskie przepisy nie zezwalają statkom wycieczkowym na przycumowanie do brzegu na okres ponad 15 dni. Jedynym wyjątkiem był liniowiec Królowa Elżbieta 2, który mógł pomieścić ponad 1.500 osób. W 1989 roku przebywał przez 65 dni w Jokohamie podczas Exotic Showcase.

Istnieje kilka kwestii związanych z nowym projektem Japonii. Gdy załogi statków stają się personelem hotelarskim, natychmiast przestają podlegać przepisom morskim. Ponadto japońskie przepisy nie regulują posiłków na statkach. Konieczne byłoby uzyskanie specjalnej licencji na mocy prawa celnego w celu uzyskania pozwoleń do tego rodzaju usług.

Japan News poinformowało, że w 2016 roku do Japonii przybyło 24 mln osób. Ta ilość wypełnia 80% hoteli w Tokio. Oczekuje się, że w 2020 roku, gdy odbędą się Igrzyska Olimpijskie, do kraju przybędzie 40 milionów ludzi, dlatego właśnie "pływające hotele" mogłyby podać tej branży pomocną dłoń.

Port w Tokio może pomieścić do 1.000 osób, a port w Jokohamie może pomieścić dwa razy tyle. Wykorzystane mogą być również porty Kawasaki i Kisarazu, jeśli spełnią określone wymagania.
Hotelowe statki wycieczkowe nie są rzadkością. Vancouver wykorzystywało je w tym celu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku oraz podobnie odbywało się to podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz