SIERRA LEONE Z OPTYMIZMEM ZERKA W PRZYSZŁOŚĆ

Joe McClain - Mar 26, 2012
0

Dokładnie 10 lat temu zakończyła się wojna domowa w Sierra Leone. Od tego czasu kraj bardzo się zmienił i obecnie wydaje się być bezpieczny oraz stabilny, w związku z czym coraz częściej bywa przedmiotem zainteresowania turystów i inwestorów.

 

Mimo to Sierra Leone nie posiada już tak dobrej reputacji, jak w latach 80-tych, czy na początku lat 90-tych. Zakończona 10 lat temu wojna domowa odbiła duże piętno na mieszkańcach tego kraju i negatywnie wpłynęła na niemal każdy aspekt ich codziennego życia.

Z ekonomicznego punktu widzenia Sierra Leone wydaje się mieć ogromny potencjał, a miejscowe rezerwaty przyrody i kurorty wypoczynkowe z pewnością mogą się podobać. Miejscowy rząd ma jednak świadomość znaczenia międzynarodowych instytucji finansowych i turystycznych. Obecnie prowadzona jest więc aktywna kampania mająca na celu zapewnienie Sierra Leona większą ilość bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ).

W ciągu ostatnich 10-ciu lat Sierra Leone przeszło z fazy stabilizacji do coraz bardziej prężnego rozwoju gospodarczego. W związku z tym, pomimo drobnych niepowodzeń, lokalne władze mają świadomość korzyści płynących z BIZ. Znaczącym problemem we wcieleniu projektu w życie były dotychczasowe regulacje prawne, które ostatnio zostały zmodyfikowane.

Coraz lepiej ma się również branża turystyczna w Sierra Leone, gdzie z każdym rokiem przyjeżdża coraz więcej turystów nie tylko z krajów sąsiednich, ale także z Wielkiej Brytanii. Na szczególną uwagę zasługują tu wspaniałe, dziewicze plaże i piękna pogoda sprzyjająca relaksowi. Co ciekawe, Sierra Leone wydaje się być idealną destynacją dla zwolenników ekoturystyki.

Sierra Leone liczy na to, że najbliższe lata będą kolejnym etapem rozwoju potencjału kraju w zakresie gospodarki i turystyki.


Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz