ROATAN - NIESPOTYKANA RÓŻNORODNOŚĆ HONDURASKIEJ WYSPY

Tourism Review News Desk - Oct 24, 2011
0

Roatan będący największą wyspą w Hondurasie jest wspaniałą destynacją turystyczną. Na wyspie znajduje się nie tylko druga co do wielkości rafa koralowa na świecie, ale także mnóstwo niesamowitych miejsc świetnie nadających się do nurkowania i relaksu.

 

Wyspa Roatan znana także pod nazwą Ruatan lub Rattan z pewnością należy do najcenniejszych klejnotów honduraskiej turystyki. Stosunkowo niewielka (60 km na 8 km) wyspa jest więc rajem dla wczasowiczów.

Jedną z najbardziej znanych lokalnych atrakcji jest bez wątpienia druga co do wielkości na świecie rafa koralowa. Niezapomnianym przeżyciem będzie także nurkowanie w miejscowym morzu, które urzeka swoją różnorodnością.

I choć jest to niewątpliwa atrakcja dla miłośników nurkowania, to ekolodzy obawiają się o to, że znaczący napływ turystów może mieć negatywny wpływ na lokalny system raf koralowych. W związku z tym niedawno powstała specjalna organizacja non-profit – Roatan Marine Park, której celem jest działalność na rzecz ratowania raf koralowych w rejonie wyspy.

Turystów urzekają przede wszystkim wspaniałe, miejscowe plaże, choć dużą popularnością cieszą się także różne formy turystyki aktywnej, takie jak: rafting, nurkowanie, windsurfing, czy rejsy wycieczkowe. Warto przy tym podkreślić, że Roatan dysponuje bardzo bogatą ofertą rozrywkowo-gastronomiczną, którą zapewniają miejscowe bary i restauracje.

Możliwości wyboru są więc bardzo duże. Począwszy od restauracji tajskich, chińskich, poprzez japońskie, francuskie, argentyńskie, amerykańskie, a na honduraskich zakończywszy. Na wybrzeży wyspy znajdują się również tak egzotyczne miejsca, jak: Cannibal Care, Coconut Tree, Wet Spot, czy Barefoot bar.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz