Recykling hotelowego mydła może uratować miliony żyć

Ashley Nault - Jun 15, 2010
0

„Clean The World” -  Florydzka firma, która robi recykling używanych mydeł i szamponów z hoteli w całych Stanach Zjednoczonych, aby pomóc uratować miliony ludzi, żyjących w brudnych warunkach.

 

Na początku 2009 roku, dwóch podróżujących biznesmenów, Shawn Seipler i Paul Till, którzy spędzali 200 dni każdego roku w podróży, zaczęli się zastanawiać co dzieje się z milionami mydeł i malutkimi butelkami szamponu, które pozostają w pokojach hotelowych. Biznesmeni zdali sobie sprawę, że są one głównymi odpadami, a wszystkie produkty do czyszczenia powinny być wprowadzane w celu lepszego wykorzystania. Seipler i Till założyli więc firmę „Clean The World”, która pomaga ocalić miliony żyć.

Wiele śmiertelnych chorób może być zatrzymanych przed rozprzestrzenianiem się dzięki prostemu myciu rąk. Prawie dwa miliony dzieci umiera każdego roku od infekcji dróg oddechowych i różnego rodzaju chorób biegunkowych. Używanie mydła okazuje się być bardzo prostym i skutecznym rozwiązaniem, jednak w wielu krajach mydło jest czymś w rodzaju marzenia. Seipler i Till postanowili to więc zmienić.

W ciągu roku udało im się nakłonić do współpracy ponad 200 hoteli oraz przedsiębiorstw B&B, które są skłonne do recyklingu wpół-zużytych butelek szamponu i mydła. Jak się okazuje, po piętnastu miesiącach pracy, firma „Clean The World” wykorzystała już ponad 4 miliony sztabek mydła i 200 000 funtów szamponów i odżywek. Firma stara się dotrzeć do obszarów na świecie, gdzie higiena jest kluczem do przetrwania oraz do schronisk dla bezdomnych w USA. Gdy doszło do trzęsienia ziemi na Haiti, wiele odzyskanych z recyklingu mydeł i szamponów dotarło także tam.

Ta godna pochwały inicjatywa cały czas rozprzestrzenia się i zyskuje coraz większą uwagę na arenie międzynarodowej, co jest bezpośrednim celem firmy „Clean The Word”, gdyż im więcej hoteli przyłączy się do akcji, tym więcej ludzi otrzyma pomoc.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz