ODKRYJ POŁUDNIOWĄ AUSTRALIĘ!

Chris Grad - Feb 6, 2012
0

Południowa część Australii ze względu na niepowtarzalne krajobrazy, wspaniałe plaże oraz bogatą kulturę i sztukę, jest cenionym na całym świecie miejscem wypoczynku.

 

Australia dla wielu turystów wydaje się być położona bardzo daleko, jednak trudno się oprzeć jej pięknu. Przyjeżdżający tam turyści szczególnie cenią sobie miejscową atmosferę, duże możliwości rekreacyjne oraz bogactwo kulturowe kraju.

Australia południowa jest fantastycznym regionem z długimi, pięknymi latami i krótkimi, łagodnymi zimami. Warunki pogodowe są tam po prostu doskonałe, a lokalna tradycja uprawy winogron jest znana na całym świecie. To właśnie stąd na wyciągnięcie ręki są tak piękne miejsca, jak Flinders Ranges, czy Kangaroo Island.

Fantastycznym przeżyciem jest odwiedzenie stolicy Południowej Australii – Adelaide. Miasto to słynie ze swojego piękna i niepowtarzalnej atmosfery. Idealnie nadaje się zarówno dla zakupowiczów, jak i dla miłośników kultury i sztuki.

Nie lada atrakcją jest także miejscowe ZOO oraz lokalna kuchnia. Znajduje się tam ponad 700 restauracji, w których można znaleźć potrawy z całego świata, jednak szczególnie godne uwagi są serwowane w prawie wszystkich punktach – owoce morza.

Miłośnicy wina z pewnością już słyszeli o 16 regionach winiarskich w Południowej Australii. Jednym z nich jest położony niedaleko od Adelaide – Hahndorf, malownicza miejscowość z niemiecką architekturą i sztuką.

Region słynie jednak nie tylko z tradycji winiarskich, lecz także ze wspaniałego wybrzeża o długości 3, 800 km, pięknych plaż i niesamowitych pejzaży. W związku z tym bardzo popularne są tam takie sporty, jak surfing, żeglarstwo, czy rybołustwo.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz