ROSNĄCA POPULARNOŚĆ TURYSTYKI PIELGRZYMKOWEJ W POLSCE

Cecilia Garland - Sep 19, 2011
0

Wśród polskich turystów coraz większą popularnością cieszy się turystyka pielgrzymkowa. Topowymi destynacjami są dla Polaków: Francja i Hiszpania.

 

Mimo nie najniższych kosztów, wycieczki w celach religijnych cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Główną tego przyczyną jest bardzo duże przywiązanie Polaków do tradycji religijnych.

W dzisiejszych czasach turystyka pielgrzymkowa zyskuje coraz większą popularność. Niegdyś na pielgrzymki jeździli jedynie emeryci, w związku z czym ceny nie były zbyt wysokie. Obecnie podróżować w celach religijnych chcą ludzie z różnych grup społecznych, natomiast wśród najbardziej popularnych destynacji wymienia się głównie Rzym, Fatimę oraz Lourdes.

Wraz ze wzrostem popularności tej gałęzi turystyki, znacznie poprawił się także standard oferowanych usług. Ponadto, zwiedzanie ważnych duchowo miejsc ułatwiają doświadczeni przewodnicy. Nic zatem dziwnego, że branża bardzo się rozwija.

Do najbardziej popularnych destynacji wśród Polaków uprawiających turystykę pielgrzymkową zalicza się przede wszystkim miasta we Francji, Hiszpanii i Grecji. Jednak coraz częściej Polacy decydują się także na Meksyk lub Izrael.

Przeciętny koszt wyjazdu w celach religijnych waha się w okolicach 370 – 750 Euro, natomiast za wyjazd do Meksyku Polacy muszą wydać znacznie więcej, bo około 1800 – 2250 Euro, a za wycieczkę do Izraela 750 – 1250 Euro.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz