ODKRYJ WYSPĘ PANTELLERIA

Dan Rang - Oct 1, 2012
0

Wyspa Pantelleria położona leży na Morzu Śródziemnym, między Sycylią a Tunezją. Jest to typowa wyspa wulkaniczna, której ostatnia erupcja miała miejsce 600 tysięcy lat temu. Wyspa urzeka przede wszystkim niesamowitym krajobrazem w skład którego wchodzi 47 wulkanów.

 

Spośród dowodów dawnej erupcji, na szczególną uwagę zasługują wieże uformowane z lawy wulkanicznej. Znajdują się tam również liczne gorące źródła mineralne. Ciekawostką może być również fakt, że w czasie II Wojny Światowej wyspa była bazą wypadową i dokonano na niej ostatecznej inwazji w 1943 roku.

Miłośników wody z pewnością zadowolą błękitne baseny na wyspie. Jeśli nie jesteś jednak zwolennikiem pływania, zawsze można zwiedzić wyspę łodzią odwiedzając tym samym kilka z morskich jaskiń. Najczęściej można tu więc spotkać Europejczyków, którzy cieszą się nurkowaniem i relaksem na plaży. Wyspa Pantalleria jest ponadto, idealnym miejscem do nauki nurkowania i żeglowania, gdyż znajdują się tam liczne szkółki z kadrą instruktorską. Lokalne hotele i ośrodki turystyczne dysponują również bardzo dobrym zapleczem sportowym, a miejscowe bary są bardzo przytulne i dobrze wyposażone.

Na świecie istnieje bardzo wiele miejsc, w które rzesze turystów udają się w celu uzdrowiskowym. Zwykle jednak takie wakacje wiążą się z ogromnymi kosztami. Na wyspie Pantalleria można skorzystać z darmowego i naturalnie podgrzewanego Jacuzzi oraz licznych basenów uzdrowiskowych.

Sporą atrakcją dla gości jest również miejscowe jedzenie i wino. Winogrona występują na całej wyspie, a Włosi bardzo umiejętnie je wykorzystują do produkcji najbardziej szlachetnych win, które znajdują swoje uznanie w oczach turystów. Z kolei spośród miejscowych, najbardziej popularnych przysmaków, na szczególną uwagę zasługują: smażone bakłażany, oliwki, kapary, czy ricotta. Jeśli chodzi natomiast o bardziej treściwe potrawy, to należy tu wymienić jeszcze rybne kuskus i pesto pantesco.

Jeśli znajdziesz swoją drogę do Montagna Grande, znajdziesz również niesamowite widoki na Morze Śródziemne. Znajduje się tam również jedna z najstarszych na świecie łaźni parowych. Jest to jednak taka część wyspy, która szczególnie urzeka naturalnym pięknem. Warto również wiedzieć, że ze względu na lokalizację wyspy między Sycylią i Afryką, to jest ona domem dla wielu gatunków ptaków, których liczbę szacuje się obecnie na około 570 różnych gatunków.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz