ODENSE PRZYCIĄGA TURYSTÓW HISTORIĄ ANDERSENA

Michael Trout - Feb 20, 2012
0

Jeden z najwybitniejszych duńskich pisarzy – Hans Christian Andersen od wieków przyciąga turystów do Odense, gdzie się urodził i spędził 14 pierwszych lat swojego życia.

 

Większość osób Hansa Christiana Andersena kojarzy z bajkami dla dzieci. Ten żyjący w XIX wieku duński pisarz w pewnym okresie życia był prawdziwą gwiazdą, ale początki jego kariery były bardzo trudne. W Odense można spotkać wiele miejsc związanych z historią Andersena.

Pisarz urodził się w Odense, jednak aby móc realizować swoje pisarskie marzenia, przeniósł się do Kopenhagi. Mieszkańcy Odense wciąż pamiętają artystę, a wszyscy przyjezdni mają okazję podążać śladami jego młodości.

Istnieje możliwość zwiedzania miasta wraz z przewodnikiem, który oprowadzi turystów po wszystkich miejscach związanych z biografią słynnego pisarza. Jednak turyści, którzy zechcą podążać śladami Andersena na własną rękę, swoje zwiedzanie powinni zacząć od Domu Hansa Christiana Andersena, gdyż to właśnie miejsce w którym się urodził pisarz jest najważniejszym punktem jego historii.

Znajduje się tam imponująca kolekcja rzadkich publikacji, listów, rysunków i osobistych pamiątek, których nie sposób obejrzeć nigdzie indziej.

Większość turystów przybywających do Odense odwiedza również muzeum historii miasta – Møntergården oraz Påskestræde. Idąc dalej, warto zobaczyć jeszcze wspaniały miejscowy ratusz pochodzący z XIX wieku oraz znajdujący się w pobliżu Kościół św. Kanuta, który jest klasycznym przykładem architektury gotyckiej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz