BRANŻA TURYSTYCZNA JEDYNĄ JASNĄ STRONĄ KALIFORNII

Chris Grad - Oct 10, 2011
0

Pomimo ostatniego spowolnienia gospodarczego w Kalifornii, obłożenie miejscowych hoteli i wydatki ponoszone przez turystów stale rosną.

 

Jak wynika z ostatnich badań, liczba wizyt w najpopularniejszym stanie USA – Kaliforni, ostatnimi czasy gwałtownie wzrosła. Nie byłoby to taką niespodzianką gdyby nie fakt, że ogólna sytuacja gospodarcza w Kalifornii nie wygląda najlepiej.

Rosnące bezrobocie oraz wzrost przestępczości są głównymi przyczynami tej niekorzystnej sytuacji gospodarczej w Kalifornii. Na szczęście branża turystyczna jest w tym względzie pozytywnym wyjątkiem.

Obłożenie hoteli wzrosło ostatnio w tym stanie o 5%, natomiast kwoty wydawane przez podróżnych podniosły się o 7%. Nie do końća wiadomo co jest tego przyczyną, ale wszyscy w Kalifornii cieszą się z zaistniałej sytuacji.

Dobra reputacja Kalifornii odgrywa znaczącą rolę zarówno wewnątrz Stanów Zjednoczonych, jak i na arenie międzynarodowej. Podobnie ma się sytuacja w przypadku Los Angeles, którego górzyste uliczki urzekają i fascynują turystów z całego świata. Warto jednak zaznaczyć, że Los Angeles jest drugą pod względem wielkości metropolią w USA.

W sierpniu bieżącego roku, w branży hotelarsko-wypoczynkowej stworzyło się 1 500 nowych miejsc pracy. Ponadto, kalifornijska branża turystyczna jest obecnie wyceniana na 95,1 mld dolarów, co jest ogromną sumą pieniędzy i sektor ten należy traktować coraz bardziej poważnie.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz