Nowy program wizowy w Birmie

Chris Grad - Jun 4, 2012
0

1 czerwca bieżącego roku Birma rozpoczęła prace nad programem wizowym, który ma ułatwić cudzoziemcom możliwość podróżowania po kraju. Władze Birmy mają również nadzieję na to, że nowe regulacje prawne dotyczące system wizowego spowodują wzrost liczby przyjazdów w celach turystycznych. Co ciekawe, projekt ten został już zatwierdzony we wrześniu 2010 roku, jednak pewne problemy wewnątrz kraju spowodowały, że zrealizowany zostanie dopiero teraz.

Aby móc otrzymać wizę uprawniającą do wjazdu do Birmy należy uprzednio podać powód planowanej wizyty: służbowy, bądź turystyczny. Starający się o wizę muszą ponadto pochodzić z jednego z 27 krajów znajdujących się na specjalnej liście. Na liście znajdują się głównie państwa będące członkami Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz nich znaleźć tam można również takie kraje jak: Australia, Wielka Brytania, USA, Chiny i Japonia.

Podróżujący w interesach będą mogli liczyć na 70-cio dniowe wizy, natomiast turyści rekreacyjni otrzymają wizy na maksymalnie 28 dni. Z kolei ci, którzy są w tranzycie dostaną wizy 24 godzinne.

Z oficjalnych statystyk wynika, że w 2011 roku przez miejscowe lotnisko w Yangon przewinęło się prawie 400 tys. osób. W sumie kraj odwiedziło jednak znacznie więcej, bo około milion turystów, co dało wzrost o ponad 3% w porównaniu do roku poprzedniego.

Szacunki na bieżący rok wydają się być jeszcze bardziej pomyślne dla Birmy. Przyczyną prognozowanego wzrostu liczby przyjazdów ma być łatwiejszy program wizowy.

Znaczna większość turystów odwiedzających Birmę, to obywatele Ameryki Północnej i krajów europejskich. Mimo to coraz więcej turystów pochodzi również z Azji, Australii i Nowej Zelandii.

W samym 2011 roku turyści wydali w Birmie w sumie 300 mln dolarów co jest znacznym wzrostem w porównaniu z 250 mln dolarów, które zostały wydane rok wcześniej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz