NOWE TANIE LINIE LOTNICZE WCHODZĄ NA NOWOZELANDZKI RYNEK

Joe McClain - Dec 13, 2010
0

Linie lotnicze Air Asia X, to kolejny operator tanich linii lotniczych, oferujący podroże do Nowej Zelandi, a zwłaszcza w rejon Nelson Tasman.

 

Ciekawym efektem ubocznym dla miast, które nie maja połączeń lotniczych realizowanych przez tanie linie lotnicze jest to, że miasta te potrafią wykorzystać ten sposób komunikacji na swoją korzyść. Przykladem może tu być miasto Christchurch w Nowej Zelandii, które ze względu na swoje odległe położenie nie byłoby tak chętnie odwiedzane,  jak to ma miejsce obecnie.

Linie lotnicze Asia Air X oferują mieszkańcom Nowej Zelandii, coś czego wcześniej nie mieli możliwośći zrealizować: podróż do Europy w obie strony za około 1000 dolarów. Oznacza to również, że Europejczycy mogą podróżować do Nowej Zelandii za zaledwie niewielką część środków, którą do tej pory musieli wydać na podróż tam. Warto dodać, że podróż do Nowej Zelandii kosztowała dotychczas około dwukrotnie więcej. Wkrótce pojawią się nowe oferty, z możliwością podróżowania z Nowej Zelandii do wybranych miast w Azji za około 100 dolarów. Oznacza to, że szybko rozwijająca się w Chinach branża turystyczna uzyska większy dostęp do Christchurch i innych miejsc w Nowej Zelandii.

Nowe  tanie linie lotnicze będą oferowały wyjątkowo korzystne taryfy dla podróżujących samotnie. Opłaty za wyżywienie oraz za dodatkowy bagaż będą naliczane o wiele korzystniej. Ma to dodatkowo zachęcić turystów z Azji i Europy do odwiedzenia Nowej Zelandii.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz