NOWA ZELANDIA OTWIERA SIĘ NA JAPOŃSKICH TURYSTÓW

Anna Luebke - Aug 30, 2010
0

Z pomocą Lotniska w Auckland i Nowozelandzkich linii lotniczych oraz wsparciem ze strony kampanii marketingowej, Nowa Zelandia stara się rozwijać swój sektor turystyczny poprzez przyjmowanie coraz większej ilości turystów z Japonii. W związku z tym ilość lotów między oboma krajami, w tym roku zwiększyła się trzykrotnie.

 

Nic dziwnego w tym, że Nowa Zelandia chce zwiększyć ilość przyjeżdżających do kraju Japończyków, gdyż są oni grupą turystów, którzy chętniej, niż inni wydają pieniądze podczas wakacji. Średnie wydatki turystów z Tokio w Nowej Zelandii, w ubiegłym roku wyniosły ponad 4600 dolarów za wizytę. W porównaniu do nich, goście z Europy i Ameryki Północnej prezentują się bardzo kiepsko. Japonia ma jeszcze wiele niewykorzystanego potencjału, więc jasnym jest dlaczego, nie tylko Nowozelandczycy pragną przyciągać turystów z Japonii.

Na szczęście dla Nowej Zelandii, wśród Japończyków nastąpił ogromny wzrost popytu na wyjazdy turystyczne w ostatnich czasach. W porównaniu do roku poprzedniego, daje to przyrost rzędu 10,9%. Około 80% tych turystów do Nowej Zelandii przyjeżdża po raz pierwszy, więc istotnym jest nie tylko to, aby zachęcić ich do przyjazdu, ale też, by chcieli tam wrócić za rok lub dwa. Przemysł lotniczy w Nowej Zelandii, w tym narodowe linie lotnicze i lotnisko Auckland są w pełni świadome znaczenia Japonii i odpowiedzialności w osiąganiu celów.

Lotnisko w Auckland pomogło 3000 lotów czarterowych do Japonii i z Japonii, w okresie letnim. Swój udział mają w tym także Nowozelandzkie linie lotnicze, które potroiły liczbę lotów na trasie Nowa Zelandia – Japonia i z powrotem.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz