NIEPEŁNOSPRAWNI TURYŚCI NOWĄ GRUPĄ DOCELOWĄ

Theodore Slate - Jan 24, 2011
0

Na całym świecie istnieje bardzo wiele osób niepełnosprawnych i choć wielu z nich zwykło podróżować, to świadczone w tym zakresie usługi w dalszym ciągu są niedoskonałe. Eksperci z całego świata zwracają zatem uwagę na ten problem i mają nadzieję, że już wkrótce sytuacja się zmieni na lepsze.

 

Chociaż branża turystyczna ma się coraz lepiej, większość krajów wciąż walczy o większe zainteresowanie turystów, gdyż wzrost gospodarczy w dużej mierze zależy od przychodów generowanych przez sektor turystyczny. Warto przy tym zauważyć, że istnieje duża grupa ludzi, którzy pragną więcej podróżować, ale często nie mają ku temu odpowiednich możliwości. Na całym świecie istnieje około 650 milionów osób niepełnosprawnych, a ci z nich, którzy próbowali podróżować na własną rękę, przyznają, że jest to bardzo trudne.

Ekspert z Uniwersytetu Bournemouth, Pan Dimitrios Buhalis twierdzi, że kwestia podróżowania przez osoby niepełnosprawne często jest pomijana, a konsekwencją tego jest brak zysków, jakie można by czerpać z ich wyjazdów. Podkreśla on także wagę problemu, aktualnie, gdy większość krajów wychodzi już ze skutków kryzysu finansowego, a bardziej rozsądne podejście do kwestii turystyki wśród niepełnosprawnych z pewnością pozwoliłoby na otworzenie się na zupełnie nową, dotąd pomijaną grupę docelową.

Osoby niepełnosprawne bardzo często podkreślają ogromną trudność ze znalezieniem odpowiedniego hotelu, nie wspominając już nawet o krajach, w których nawet lotniska są nieprzygotowane do ich potrzeb. Wielu ekspertów twierdzi z kolei, że odpowiedni sprzęt jest bardzo drogi i wiele krajów, w których turystyka dopiero zaczęła się rozwijać, na niego po prostu na razie nie stać. Niepełnosprawni bronią się mówiąc, że nawet w krajach zamożnych i wysoko rozwiniętych, często brak takiego sprzętu. Tak, czy inaczej potencjał w tej grupie docelowej jest ogromny i grzechem byłoby go nie wykorzystać.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz