NARODOWE ZGROMADZENIE KOWBOJSKIEJ POEZJI – TRADYCJA TRWA DALEJ

Bill Alen - Jul 12, 2010
0

W roku 1985, grupa miłośników folkloru zorganizowała mały kowbojski festiwal w celu wspierania i świętowania „American West”. Dwadzieścia pięć lat później Narodowe Zgromadzenie Kowbojskiej Poezji stało się jednym z największych wydarzeń tego typu.

 

Każdego roku w ostatnim tygodniu stycznia, kowboje oraz wielbiciele „American West” w Elko, na jednej ze swoich najbardziej znanych imprez – Narodowym Zgromadzeniu Kowbojskiej Poezji. Tysiące kowbojów i kowbojek czci i kultywuje tradycję „Amercian West”, słuchając wspaniałej muzyki i poezji oraz pogłębiając swoją wiedzę o historii i sztuce.

Wiele osób twierdzi, że festiwal nie jest jednoznaczną atrakcją turystyczną. Aby móc się nim cieszyć, trzeba być odpowiednio zaangażowanym w kulturę „Amercian West”. Jednak nawet na początkującego dzień, w którym ulegnie magii i wrażeniom towarzyszącym festiwalowi. Idea „American West” polega na odczytywaniu poezji, koncertach muzycznych, wystawach artystycznych, wykładach oraz wielu innych atrakcjach mających na celu promowanie kowbojskich tradycji i dzielenie się wiedzą dotyczącą rolnictwa i hodowli bydła.

Początkowo, w 1985 roku, gdy festiwal dopiero się rozwijał, było to małe spotkanie miłośników folkloru. Jego znaczenie jednak wzrosło w roku 2000, gdy amerykański senat oficjalnie uznał wagę imprezy i nadał jej przymiotnik „Narodowy”.

Festiwal jest organizowany przez Western Folklife Centre, założone w 1980 r. Poza tą imprezą, Western Folklife Centre promuje życie codzienne i tradycję „American West” przez cały rok. Oferuje warsztaty, programy edukacyjne dla młodzieży, wykłady, a także spektakle i wystawy, tak, aby mieć pewność, że tradycja nie ginie. Sądząc po stale rosnącej popularności festiwalu, ich działania przynoszą oczekiwane rezultaty.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz