NAMIBIA RAJEM DLA FOTOGRAFÓW

Tomas Haupt - Dec 5, 2011
0

Wartość Namibii została już odkryta przez fotografów i producentów z Hollywood. Jednak ostatnio, uderzające piękno tego kraju robi również wrażenie na przeciętnych turystach, którzy odwiedzają południową część Afryki.

 

Namibia jest bardzo wyjątkowym krajem często odwiedzanym przez fotografów, którzy wciąż zachwycają się miejscowym pięknem. Namibię od lat cenią także producenci filmowi z Hollywood, a także twórcy teledysków dla MTV.

Ze względu na to, że tylko w stolicy kraju – Windhuk znajduje się lotnisko, to stamtąd warto rozpocząć zwiedzanie Namibii. Ci którzy oczekują zatłoczonego centrum, będą jednak nieco rozczarowani, gdyż choć Windhuk jest bardzo dużym miastem, to życie płynie tam jakby wolniej, a samo miasto jest fantastyczną mozaiką kulturową.

Odwiedzić Safari najłatwiej stąd drogą powietrzną, ze względu na komfort podróży i jej czas. Najchętniej turyści odwiedzają słynne Wybrzeże Szkieletów i zapierające dech w piersiach wydmy Sossusvlei.

Wybrzeże Szkieletów jest dość osobliwym miejscem, wzdłuż którego stoją stare, mocno rdzewiejące statki towarowe oraz szkielety wielorybów. Sossusvlei jest z kolei bardzo starą wydmą solną, która dzięki wielu zawartych w niej minerałów urzeka ogromną paletą kolorów. Charakterystyczne są dla niej okoliczne wypalone drzewa, które rosną wzdłuż osiągającej wysokość 320 metrów wydmy.

Nie lada atrakcją jest też zwiedzanie Rezerwatu Kulala Wilderness. Wśród innych godnych odwiedzenia miejsc z pewnością warto wyróżnić jeszcze Park Narodowy Etosha, w którym mieszka bardzo wiele gatunków dzikich zwierząt, a sam park jest jednym z największych skarbów Namibii.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz