10 NAJSTARSZYCH HOTELI W EUROPIE

Nik Fes - Dec 13, 2021
0
Posłuchaj tego artykułu 00:05:53
Your browser doesn’t support HTML5 audio

Hotele istnieją odkąd sięgamy pamięcią, ale gdzie w historii można znaleźć początki tego kluczowego sektora przemysłu turystycznego? Choć dla wielu może to być zaskoczeniem, trzy najstarsze hotele na świecie znajdują się w Japonii i działają od setek lat.

I choć Japonia może pochwalić się tym niezwykle ciekawym faktem, to prawdziwym mistrzem w dziedzinie zabytkowych obiektów noclegowych jest Europa, w której znajduje się wiele różnorodnych, starych hoteli. W tym kontekście Tourism Review prezentuje 10 najstarszych hoteli na Starym Kontynencie.

Hôtel Cour du Corbeau (Francja), założony w 1528 r.

Położony w samym sercu Strasburga, o rzut kamieniem od katedry, Cour du Corbeau jest jednym z najstarszych hoteli w Europie, działającym od początku XVI thwieku. Jest to jednocześnie jeden z najpiękniejszych zespołów architektonicznych epoki renesansu. Hotel, będący własnością miasta, oferuje swoim gościom 63 luksusowe pokoje, gwarantując najwyższy komfort i niezapomniane wrażenia.

Hostal dos Reis Católicos (Hiszpania), założony w 1499 r.

Należący do sieci Paradores (w posiadaniu rządu hiszpańskiego), Hostal dos Reis Católicos został zbudowany jako szpital królewski, aby pomieścić pielgrzymów podróżujących do Santiago de Compostela. Dziś nadal przyjmuje gości z całego świata w ponad 100 pokojach i szczyci się niesamowitym luksusem w sercu jednego z najważniejszych miast Hiszpanii.

Hotel Damier (Belgia), założony w 1398 r.

Położony przy placu Grote Markt w Kortrijk hotel Damier szczyci się imponującą historią. Pierwsze wzmianki o hotelu pochodzą z 14th wieku, a budynek może poszczycić się zdumiewającą rokokową fasadą z 1769 roku. Dziś hotel oferuje 65 luksusowych pokoi, które z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby.

Hotel De Draak (Holandia), założony w 1397 r.

Założony w 1397 roku i położony w zabytkowym centrum Bergen op Zoom, Hotel de Draak jest najstarszym hotelem w Holandii. Możliwe, że hotel jest jeszcze starszy, ale w tym samym roku ogromny pożar zniszczył miejskie archiwa. Obecnie jest on własnością rodziny Hazen i może poszczycić się imponującą liczbą 62 pokoi, które zapewniają gościom komfort i luksus.

Zum Roten Baeren (Niemcy), założony w 1387 r.

Oznaczony jako najstarszy hotel w Niemczech, pierwsza wzmianka o hotelu Zum Roten Baeren we Freiburgu pochodzi z 1387 roku, a sam budynek jest jednym z najstarszych w mieście. Pensjonat przez lata był centrum towarzyskim miasta, a dziś ma 25 pokoi, 20 pracowników i ambicję, by jeszcze bardziej zainteresować publiczność swoim historycznym urokiem.

Hotel-Gasthof Löwen (Lichtenstein), założony w 1380 r.

Löwen oferuje swoje usługi w branży hotelarskiej już od 1380 roku i jest tym samym najstarszym hotelem w całym kraju. Dziś hotel oferuje elegancko urządzone pokoje, organizację imprez i konferencji oraz zapewnia swoim gościom doznania gastronomiczne w postaci restauracji.

Gastagwirt (Austria), założony w 1380 r.

Prowadzony przez rodzinę Gastagwirt hotel jest od ponad 700 lat mocno zakorzeniony w Eugendorfie, w regionie Salzburga. Już w 1380 roku "nieodwołalna, niezbędna i na zawsze dziedziczna koncesja na alkohol" została przyznana pensjonatowi za pomocą listu i pieczęci. Obecnie hotel oferuje nie tylko doskonałe usługi noclegowe, ale przede wszystkim jedne z najlepszych usług seminaryjnych i konferencyjnych w kraju.

Hotel Interlaken (Szwajcaria), założony w 1323 r.

Hotel Interlaken w Szwajcarii należy również do najstarszych obiektów noclegowych w Europie. Został on otwarty w 1323 roku i początkowo miał być pensjonatem dla gości miejscowego klasztoru, później zaś stanowił część administracji regionu. Dziś ten prowadzony przez rodzinę hotel oferuje 55 pokoi, organizację imprez i wiele więcej w samym sercu Szwajcarii.

Hotel Alte Goste (Włochy), założony w 1142 r.

Przewiduje się, że hotel Alte Goste funkcjonuje już od XIII thwieku, choć pierwszym znanym z nazwiska karczmarzem był Gild Stainer w 1557 roku. Sam region służył jako jedno z najważniejszych połączeń między Świętym Cesarstwem Rzymskim a Włochami. Dziś hotel oferuje szeroką gamę pokoi i apartamentów, w których można spędzić beztroski pobyt w dolinie Puster.

The Olde Bell Hotel (Anglia), założony w 1135 r.

The Olde Bell, znajdujący się w małym miasteczku Hurley w Anglii, po raz pierwszy został otwarty prawie 900 lat temu, w 1135 roku. Początkowo funkcjonował jako pensjonat dla odwiedzających pobliski klasztor benedyktynów, z czasem jednak zyskał na znaczeniu, aż do momentu, gdy w czasie II wojny światowej spotkali się tu Winston Churchill i Dwight D. Eisenhower. Dziś hotel oferuje 48 pokoi, które gwarantują gościom niezapomniane wrażenia historyczne.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz