10 NAJLEPSZYCH STOLIC ZAKUPOWYCH NA ŚWIECIE

Chris Grad - Feb 1, 2010
0

Niezależnie od tego jak wiele pieniędzy mamy i jak wiele my i nasza firma straciła podczas recesji, zawsze chcemy wyglądać dobrze, kupować towary wysokiej jakości i mieć możliwość jak największego wyboru. Tourism-Review.pl, za firmą CBRE, przedstawia dziesiątkę najlepszych stolic zakupowych na świecie. Które miasta mają największy odsetek sprzedawców detalicznych?

10. Tokio

38,68% najlepszych detalistów

 

Tokio jest znane ze swojej mody i ludzi w nim żyjących, którzy mają obsesję na punkcie znanych marek. Można tu znaleźć masę detalistów takich jak Uniqlo i butików, takich jak Boutique W, ale również sklep odzieżowy Side by Side założony przez Nicola Formichetti oraz wiele pokazów prac artystów wschodzących.

9. Barcelona

39,09% najlepszych detalistów

 

Barcelona ma spory udział w sklepach z ubraniami o wysokiej jakości, takich jak Zara, jak również Cortefiel. Można tam również znaleźć sklepy Chanel i Cartier’a. Klienci będą także zadowoleni z mniej znanych sklepów takich jak luksusowy butik projektanta Jean-Pierre Bua, który sprzedaje między innymi marki: Jean Paul Gaultier - Le Shoe.

8. Monachium

39,92% najlepszych detalistów

 

Monachium jest trzecim co do wielkości miastem Niemiec i przyciąga nabywców z całego świata. Zbiór prestiżowych marek, takich jak: Brioni, Armani, Cerruti 1881 i Polo Ralph Lauren potrafi przyciągać kupujących zarówno z bliska, jak i z daleka. Jeśli jednak szukasz czegoś prawdziwie niemiecki, musisz przejść do Marienplatz i nabyć tradycyjny bawarski strój.

7. Berlin

40,33% najlepszych detalistów

 

Stolica Niemiec, to także handlowa stolica tego kraju. Domy towarowe, takie jak Galeries Lafayette i najmodniejsze butki, jak np. The Korner przyciągają masy ludzi, którzy wydają tu swoje pieniądze.

6. Moskwa

42,39% najlepszych detalistów

 

Moskwa uważana jest za najdroższe miasto na świecie, zatem jeśli szukasz luksusu, jest to odpowiednie miejsce. Le Form jest sklepem, który prowadzi wiele marek z pochlebną estetyką, jak również popularne międzynarodowe marki, takie jak: Derercuny, Maison Martin Margiela and Dries Van Noten. Masowe marki typu: Gap, Zara i H&M również można znaleźć w Moskwie.

5. Madryt

44,03% najlepszych detalistów

 

Madryt jest stolicą Hiszpanii i jednocześnie, swego rodzaju „domem”, dla wielu najlepszych na świecie marek, w tym Adidasa, Loewe’a i H&M’a. Do „lokalnych ulubieńców” należą Agatha Ruiz de la Prada oraz Desigual, które także można znaleźć w mieście.

4. Dubaj

45,68% najlepszych detalistów

 

Dubaj jest znany przede wszystkim z niekończących się centrów handlowych, takich jak: Mall of Emirates, Wafi Shopping Mall i Villa Moda oraz sklepów znanych projektantów, jak np. YSL, Gucci, Prada i Louis Vuitton.

3. Nowy Jork

46,91% najlepszych detalistów

 

Nowy Jork jest idealnym miejscem dla takich domów towarowych, jak: Bergdorf Goodman i Barneys, które są usytuowane w centrum miasta. Butiki, takie jak: Crave, Aloha Rag and What Comes Around Goes Around w SoHo, również są charakterystyczne dla tej metropolii. Generalnie jednak wydaje się, że wszyscy topowi detaliści są obecni w Nowym Jorku.

2. Paryż

49,79% najlepszych detalistów

 

Paryż, stolica Francji, jest uważany za jedno z najbardziej stylowych miast na świecie. Jest to również siedziba najlepiej ubranych artystów, stylistów i projektantów, Maria Luisa, Colette i L'Eclaireur są najbardziej znanymi ogólnoświatowymi markami na świecie. Palais Royal to najnowszy „szał mody”, który jest właścicielem takich butików jak: Stella McCartney, Rick Owens i Corto Moteldo.

1. Londyn

59,26% najlepszych detalistów

 

Londyn bezsprzecznie jest światową stolicą handlu. Ze stolicy Anglii wywodzi się ponad połowa światowych detalistów, w tym młody i popularny Topshop, jak również uznane domy towarowe, takie jak Liberty of London i Harvey Nichols. Comme des Garson projektant Rei Kawakubo's Dover Street Market jest butikiem skupiającym trudnych do znalezienia projektantów, takich jak Anne Valerie Hash. Z kolei Labour of Love zaopatruje się w mało znane etykiety, jak np. Louis Amstrup.

Dostarczone przez Tourism-Review.pl, dostawcę aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz