Metro w Londynie z nowym systemem zarządzania ruchem

Gary Diskin - Jun 11, 2012
0

Kolorowe “spaghetti” londyńskiej mapy metra wciąż nie może doczekać się unowocześnienia, a miasto jest coraz starsze i sieć komunikacyjna coraz częściej zaczyna szwankować.

Tydzień temu, wydział transportu w Londynie potwierdził powstanie 80 kanałów, które podczas tegorocznego lata będą kompatybilne z siecią Wi-Fi. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie komunikacji w mieście podczas Igrzysk Olimpijskich.

Organizacja planuje więc uruchomienie interaktywnej platformy 2.0, dzięki której pasażerowie będą mogli na bieżąco sprawdzać liczbę dostępnych połączeń komunikacyjnych w Internecie.

W systemie mają być wszystkie kluczowe stacje, takie jak: Liverpool Street, Oxford Circus, Leicester Square, Stratford, czy King’s Mix.

Inne kluczowe obszary, takie jak: Lotnisko Heathrow, Paddington, St Paul’s, Camden Town, London Bridge, Waterloo, Canary Wharf, czy Westminister mają zostać pdpięte do system jedynie na okres igrzysk.

Niezależnie jednak od tego, pasażerowie dzięki nowemu projektowi wydziału transport w Londynie, będą mogli na bieżąco sprawdzać informacje dotyczące godzin odjazdów w internecie.

Nieznane są jeszcze jednak całościowe koszty przedsięwzięcia, za którego realizację odpowiada grupa Virgn Media.

Warto przy tym podkreślić, że londyńska sieć metra jest najstarszą i drugą pod względem wielkości na świecie. Tym bardziej godnym uwagi wydaje się być wprowadzenie tak nowoczesnego systemu interaktywnej komunikacji z pasażerem.

Nawet najwięksi konkurenci Londynu pod tym względem, czyli Paryż i Nowy Jork nie mogą się pochwalić tak nowoczesnym i funkcjonalnym systemem. W obu tych miastach, podobne rozwiązania mają zostać wprowadzone dopiero w przeciągu najbliższych 5 lat.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz