KRAJE ZATOKI PERSKIEJ ZAINWESTUJĄ W MAROKAŃSKĄ BRANŻĘ TURYSTYCZNĄ

Denise Chen - Dec 5, 2011
0

Maroko liczy na uniknięcie skutków kryzysu w strefie Euro. Kraj ten usilnie zabiega bowiem o sponsorów z rejonu Zatoki Perskiej.

 

Rosnące problemy krajów, które przystąpiły do strefy Euro, ostatnimi czasy okazały się szczególnie dotkliwe. Turyści ewidentnie zaciskają pasa i wycieczki do Afryki nie są już tak popularne, jak kiedyś.

90% turystów, którzy odwiedzili w ostatnim czasie Maroko pochodzi z Europy, głównie z Francji. Konsekwencją tego jest fakt, że wprowadzenie oszczędności na francuskim rynku może mieć bardzo negatywny wpływ na marokańską gospodarkę. Dla przykładu, Risma – jedna z marek francuskiej sieci hoteli Accor skarżyła się ostatnio na blisko 3,8%-owy spadek przychodów w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Dobrą wiadomością dla Maroka jest fakt, że kraj ten może otrzymać pakiet wsparcia w wysokości 2,5 miliarda dolarów od trzech krajów Zatoki Perskiej. Mowa tu o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i Kuwejcie. Bogate w złoża ropy państwa mają szeroko zakrojone plany rożnego rodzaju inwestycji w Północnej Afryce, co z tego jednak wyniknie okaże się już wkrótce.

Jednym z pierwszych projektów zrealizowanych w ramach tego pakietu wsparcia ma mieć miejsce w Ouazazate, które jest bardzo popularnym miejscem wśród filmowców. Może się więc okazać, że nowe projekty filmowe w Maroku przyczynią się pośrednio do wzrostu zagranicznych przyjazdów, a o to przecież chodzi.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz