NAJBARDZIEJ LUKSUSOWE HOTELE KRYTYKOWANE ZA POBIERANIE OPŁAT ZA INTERNET

Kevin Eagan - Nov 7, 2011
0

Sporym problemem dla często podróżujących osób jest fakt, że wiele hoteli, także tych luksusowych pobiera dodatkowe opłaty za możliwość korzystania z Internetu. Zdaniem wielu – to jest nie do akceptacji.

 

Dla każdego hotelu priorytetem powinno być zaspokajanie potrzeb i życzeń klientów. Od kilku lat powszechny dostęp do Internetu jest już standardem i wielu turystów nie wyobraża sobie dodatkowo płacić za tę funkcjonalność. Ostatnio pojawił się więc problem, gdyż niektóre luksusowe hotele wymagają dodatkowych opłat za korzystanie z Internetu, podczas, gdy obiekty o średnim standardzie oferują to zupełnie za darmo.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez American Hotel & Lodging Association, 75% hoteli w klasie Hiltona, Four Seasons i Marriotta pobiera dodatkową opłatę w wysokości 15-20 dolarów za dzień. Dla porównania – tylko 2% hoteli sieciowych wymaga dodatkowych opłat za Internet.

Wielu podróżnych bardzo krytykuje tego typu praktyki, szczególnie biorąc pod uwagę cenę pokoi w najbardziej luksusowych hotelach, które mogą sięgać nawet do 500 dolarów za noc. Eksperci podkreślają jednak, że do póki klienci się nie zbuntują, to takie opłaty będą od nich wymagane. Zupełnie inna już sprawa, ze przy noclegu za 400, czy 500 dolarów, parę dodatkowych centów za Internet nie jest majątkiem…

Innym problemem z punktu widzenia klientów jest także kategoryzacja hoteli, w efekcie której bardzo często nie otrzymują oni standardu na który liczyli. Jak wynika z ostatnich badań, hotelowi goście najczęściej skarżyli się na niedostateczne oświetlenie i ciśnienie wody. Wśród innych wymienianych skarg znalazły się: wolne łącze internetowe i zbyt mała łazienka.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz