LINIE LOTNICZE BĘDĄ UŻYWAŁY PASSBOOK'A APPLE'A

Richard Moor - Sep 17, 2012
0

Niedawno okazało się, że linie lotniecze Virgin Australia, American Airlines oraz Delta Airlines przygotowują się do wdrożenia nowej mobilnej karty pokładowej- Passbook Apple.

Passbook to nowa funkcja system operacyjnego iOS6 firmy Apple. Rzecznik prasowy Virgin Australia potwierdza, że wykorzystywać Passbook. Ta nowa funkcja pozwoli pasażerom przechowywać swoje karty pokładowe na iPhone.

Jak podaje blog podróżniczy Skift, podobne plany ogłosiły linie American Airlines oraz Delta Airlines. Aplikacje umożliwiające wdrożenie nowej funkcjonalności mają zostać instalowane w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

iOS6 to system operacyjny zastosowany w iPhone 5, a jego oficjalna inauguracja ma mieć miejsce w najbliższą środę. Smartfon zawierał będzie aplikację Passbook, nowe języki dla wirtualnego asystenta Apple’a Siri, nowe mapy oraz wiele innych funkcji.

Wraz z kartami pokładowymi, Passbook pozwoli wszystkim użytkownikom iPhone zachować karty lojalnościowe, bony, kupony i bilety filmowe w jednym miejscu. Oznacza to, że z użyciem telefonu możliwe będzie wejście do kina, czy na pokład samolotu. Takie rozwiązanie ma pomóc rozładować niepotrzebne kolejki i usprawnić działanie wielu funkcjonalności.

Ruch jest podobny do tego w Eurostar. Wysoka prędkość pociągu sieciowego, która łączy Londyn z Paryżem, Paryż z Lille i Brukselą, gdzie uruchomiono mobilną kartę pokładową z aplikacją na smartfony z systemem Android. Aplikacja generuje wirtualny bilet przechowywany na telefonie. W marcu rozwiązanie ma być dostępne również na urządzenia Apple’a: iPady, iPody oraz iPhone’y.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz