KOREA POŁUDNIOWA - KRAJ O WIELU OBLICZACH

Sara Thopson - Nov 7, 2011
0

Mimo niewielkiego obszaru Korea Południowa dysponuje ogromnym potencjałem turystycznym i wieloma naprawdę interesującymi miejscami.

 

Turystów odwiedzających Koreę Południową przede wszystkim urzeka fascynująca mieszanka nowoczesności ze starością. Wielowiekowe pałace przenikają się z modernistycznymi drapaczami chmur. Z kolei nowoczesne ulice handlowe stwarzają bardzo żywiołową atmosferę w stolicy kraju – Seulu. Miasto, w którym mieszka jedna czwarta populacji kraju, oferuje bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji turystycznych, wśród których na szczególną uwagę zasługują: N Seoul Tower – imponujące obserwatorium, z którego rozpościera się fantastyczny widok na miasto oraz Muzeum Teddy Bear.

Miłośnikom starożytnej historii warto natomiast polecić piękne miejscowe pałace, których w samym Seulu jest pięć. Najbardziej znanym jest Changdeok Palace, który pochodzi z XVI wieku i wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści zaciekawieni lokalnym zwyczajami z pewnością docenią wizytę w koreańskiej Wsi Ludu, która znajduje się w pobliżu miasta. Jest to skansen, w którym znajduje się 260 tradycyjnych domów wraz ze wszystkimi artykułami gospodarstwa domowego. Można tam również zobaczyć pokazy regionalnego tańca i koncerty muzyczne.

Bez wątpienia miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć są także miejscowe rynki i deptaki, takie jak na przykład Namdaemun, który znajduje się w pobliżu Bramy Południowej i jest jednym z największych w kraju.

Warto jednak pamiętać, że Korea Południowa to nie tylko starożytne pałace i piękne świątynie, ale także słynne forty, które mają nawet ponad 2 000 lat. Na uwagę z pewnością zasługuje także miejscowa kuchnia oraz Gyeongju City nazywane często mianem „muzea bez murów”.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz