KAUKAZ JUŻ BEZPIECZNY

Bill Alen - Mar 7, 2011
0

Po okresie zawirowań politycznych, kraje Kaukazu stają się coraz bardziej stabilne i zyskują coraz większą popularność. Głównie za sprawą niepowtarzalnego charakteru, barwnej historii oraz piękna tego regionu.

Kaukaz jest regionem, który ze względu na położenie między Turcją, Iranem i Rosją przez wiele lat uchodził za teren bardzo niebezpieczny. Jednak w ciągu ostatnich dziesięcioleci, sytuacja uległa znacznej poprawie, a takie kraje jak Armenia i Gruzja zaczęły już nawet inicjować pierwsze kampanie promocyjne w celu pokazania, że region jest już bezpieczny i ma bardzo wiele do zaoferowania.

Istnieje już coraz więcej touroperatorów, którzy oferują niezapomniane wycieczki w region Kaukazu. Co takiego się tam znajduje? Otóż, przede wszystkim w regionie Kaukazu znaleźć można wiele zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto, takie państwa jak Azerbejdżan, Armenia i Gruzja oferują niesamowite widoki.

Wycieczki po Armenii lub Gruzji urzekają przede wszystkim niezwykłym, dziewiczym krajobrazem naturalnym, wspaniałymi szczytami górskimi, lasami, licznymi wodospadami, jaskiniami i jeziorami. W zależności od preferencji, turyści mogą udać się na różnego rodzaju wędrówki piesze, pojeździć konno lub wybrać nieco trudniejsze wycieczki rowerowe. Jak podaje serwis Caucasusexplorer.com wycieczki w region Kaukazu są organizowane bardzo starannie. Arthur Mkrtchyan, dyrektor AdvenTour Explorer LLC podkreśla, że większość wyjazdów jest organizowana w ten sposób, by pokazać turystom wszystkie najciekawsze atrakcje i najbardziej fascynujące miejsca.

Wycieczki w region Kaukazu są atrakcyjne dla coraz większej liczby turystów, którzy chcą poznać historię i kulturę tej części świata. Wszyscy, którzy już mieli okazję tam być twierdzą, że żadnej atrakcji nie sposób ominąć…

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz