POPRZEZ WYSOKIE PODATKI I WPROWADZENIE WIZ, KANADA TRACI TURYSTÓW

Michael Trout - Nov 15, 2010
0

Kanada spada o kolejne pozycje na światowej liście najbardziej popularnych krajów w turystyce przyjazdowej. Oznacza to oczywiście, że Kanadyjczycy zarobią mniej pieniędzy z turystyki, która dotychczas była silną gałęzią tamtejszego przemysłu. Za główną przyczynę tego mini-kryzysu uznawane są wysokie podatki i wizy.

 

Przez długi czas Kanada była uważana za jedną z czołowych destynacji turystycznych na świecie, stosunkowo bezpieczną i wolną od konfliktów politycznych. Ponadto, Kanadyjczycy uchodzą za naród bardzo przyjazny i chętny pokazywać turystom piękno swojego kraju. Warto przy tym dodać, że znajdujący się na kanadyjskiej fladze – liść klonu, stał się jedną z wiodących na świecie marek, symbolem wolności, równości i wysokiego standardu życia. Mimo tego wszystkiego, ostatnimi czasy zainteresowanie turystyczne Kanadą spada.

Pierwszą tego przyczyną jest fakt, że Kanada zaostrzyła swoje przepisy wizowe. Dwa przykłady: niegdyś Meksykanie i Czesi nie potrzebowali wiz, by móc wybrać się do Kanady, jednak teraz muszą je mieć. Ten stan rzeczy spowodował, że mieszkańcy obu tych krajów niemal zupełnie przestali tam przyjeżdżać. Drugą przyczyną są zbyt wysokie podatki i różnego rodzaju opłaty, które niszczą kieszenie turystów.

Najistotniejszą przyczyną jest jednak najprawdopodobniej fakt, że nowe rynki są coraz silniejsze i zapewniają coraz większą konkurencję Kanadzie. Do takich krajów należą chociażby: Niemcy, Austria, Malezja i Ukraina, które już zaczynają przeganiać Kanadę w liczbie przyjeżdżających do nich turystów. Sami turyści wolą bowiem jeździć teraz do nieco mniej znanych i tańszych miejsc, z którymi nie wiążą się żadne obciążenia wizowe.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz