HOTELE DĄŻĄ DO OBNIŻENIA EMISJI DWUTLENKU WĘGLA

Pat Hyland - Sep 12, 2011
0

Kilka organizacji działających w branży turystycznej zamierza się wspólnie zająć sprawą emisji dwutlenku węgla przez hotele. Ich celem jest stworzenie efektywnej metody pomiaru emisji dwutlenku węgla oraz działanie na rzecz ograniczenia jego emisji przez hotele.

 

Głównym problemem na drodze do zwalczania emisji dwutlenku węgla przez hotele jest brak efektywnej metody pomiaru tego zjawiska. Póki co, nie ma standardowej i uniwersalnej metody pomiaru emisji dwutlenku węgla w związku z czym hotele nie uwzględniają obowiązujących norm.

Także normy nie są jednoznacznie obiektywne, co uniemożliwia prowadzenie obiektywnych statystyk. Niemniej, gdy nie ma uniwersalnej metody mierzenia i raportowania, niemożliwy jest także postęp. Już wkrótce ma się to zmienić.

W projekt zaangażowały się więc: Carbon Measurement Working Group, World Travel and Tourism Council oraz International Tourism Partnership. Ich celem jest promowanie społecznej i ekologicznej odpowiedzialności w branży turystycznej. Swoje wsparcie w tym względzie zapewnili także przedstawiciele dwunastu wiodących sieci hotelarskich, które również chcą mieć swój wkład w proces ochrony środowiska.

Niektóre hotele zobowiązały się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% w roku 2035. Jest to o tyle ważne, że pokazuje, iż hotele traktują tę sprawę naprawdę poważnie. Jednak czy to zobowiązanie zostanie spełnione, w dużej mierze zależeć będzie od ustanowionych kryteriów, metody pomiaru i uczciwości organizacji biorących udział w projekcie.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz