DO HONGKONGU PRZYJEŻDŻA CORAZ WIĘCEJ TURYSTÓW

Tomas Haupt - Dec 13, 2010
0

Podobnie jak inne kraje, Hongkong także korzysta ze znacznego wzrostu przyjazdów turystów z Chin Kontynentalnych. Ostatnie dane pokazują jednak, że nie tylko Chińczycy coraz chętniej przyjeżdżają do Hongkongu.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna w Hongkongu ogłosiła przyrost przyjazdów do kraju o 18% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Odsetek przyjazdów z samych Chin wyniósł 20%, co w znaczny sposób przyczyniło się do turystycznego sukcesu Hongkongu. Generalnie, to cały świat zaczął czerpać korzyści ze zwiększonej liczby wyjeżdżających z kraju Chińczyków, jednak w przypadku Hongkongu nie jest to jedyna składowa jego sukcesu.

Turystów przyciągają także niektóre wydarzenia, takie jak Festiwal Wina i Dań w Hongkongu, bądź chociażby specjalna oferta Halloween, jaką dla przyjeżdżających przygotowali mieszkańcy. Kolejnym przykładem kuszenia podróżnych do przyjazdu do Hongkongu jest tzw. wakacyjny Złoty Tydzień. Dzięki tym wydarzeniom wzrosła liczba przyjazdów nie tylko z Chin, ale także z Japonii i Korei Południowej.

Duża liczba przyjeżdżających do Hongkongu pochodzi także z Rosji. Jest to szczególnym powodem do radości dla miejscowych władz, gdyż rosyjscy turyści znani są ze swojej hojności. Oprócz tego, ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że mogą przyjeżdżać do Hongkongu bez konieczności posiadania wiz. Jak pokazują statystki zniesienie wiz sprawiło, że bezpośrednie loty z Moskwy stały się dla Rosjan o wiele bardziej dostępne. To samo tyczy się innych gości z krajów Bliskiego Wschodu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz